Komisja Gospodarki i Budżetu zaprasza mieszkańców Głowna do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie nowej organizacji komunikacji miejskiej w naszym mieście.

Pomysł przeprowadzenia rozeznania w potrzebach głownian zrodził się w związku z zamiarem zakupu przez Gminę Miasta Głowno dwóch nowych autobusów komunikacji miejskiej.

– Myślę, że dwa tego typu pojazdy są niezbędne w naszym mieście, żeby mieszkańcy mieli komfort i pewność, że autobus przewidziany w rozkładzie przyjedzie na czas. Za zasadne uznaję również przeprowadzenie konsultacji społecznych, bo ważne jest, by przed dokonaniem zmian mieszkańcy mogli się wypowiedzieć w tej sprawie – powiedział burmistrz Grzegorz Janeczek podczas posiedzenia Komisji Gospodarki i Budżetu w poniedziałek, 25 lutego.

Miasto przygotowuje się do zakupu dwóch autobusów. Rozważa m.in. nowy model miejskiego busa marki Isuzu. Podobny jeździ już po ulicach Łodzi. fot. Bartosz Stępień MPK w Łodzi

Swoje propozycje można składać do 31 marca 2019 roku (niedziela) drogą elektroniczną na adres: rada@glowno.pl .

11 komentarzy

 1. Anonim.Ja obserwuje twoje komentarze.Ile ci pislam placi za to ze ci sie nic nie podoba?Nie konsultuja zle, konsultuja tez zle.Jestes encyklooedycznym polskim Januszem.

  • Dziękuję za krytykę. Czytanie ze zrozumieniem jak widzę przychodzi ci z trudem. O pislamskich teoriach opowiadaj na spotkaniach lgbt, bo dla mnie , to jak zeszłoroczny śnieg. Miłego dnia.

   • Haha.Widze ze trafileml w10.Nie zajmuj sie ludzmi LGBT tylko panami w kieckach z rozowymi czapeczkami ktorzy dzieci krzywdza.A twoje wypociny czytam zawsze i tobie nic nie pasuje.np. jak burmistrz konsultuje to ty od razu ze zle jakby nie konsultowal to tez zle.

   • Jak widać ktoś lewaka w dzieciństwie skrzywdził, przykro mi, takie życie. Dziękuję za krytykę. Pozdrawiam.

  • Sorki ale nie trafiles.Nikt mnie nie skrzywdzil.Przeczytaj swoj pierwszy komentarz ze zrozumieniem.Moze Pan burmistrz powinien referendum oglosic zeby mieszkancy mogli sie wypowiedziec w sprawie autobusow?Bo ja rozumiem ze nie kazdy ma internet, ale tez burmistrz nie jest od tego aby kazdego pytac ( o ktorej pan/ pani zyczy sobie autobusik pod domek , prace, kosciolek itp.).Rowniez pozdrawiam.

 2. Jeździmy codziennie z pracy z DPS, pracę kończymy o godz 15, a bus ma być o 14,56,jak mamy dostać się na Kopernika? Bus “na stacji czeka 10min paranoja, nie może najpierw czekać na stacji a potem jechać na Zabrze nie?

  • Jest to jakiś konkret, ale niech Pani napisze na podany mail. Może to akurat jest do załatwienia.

 3. Bez-radny Michał

  I bez podpowiedzi, ta władza ma dobre notowania

 4. Fajnie, że są konsultacje, choć trochę dziwi, że w zeszłym roku były przetargi na zakup autobusów elektrycznych, a te konsultacje są dopiero teraz. 🙂 Ale zawsze można stwierdzić, że warunki się zmieniły.
  Myślę, że najsensowniej byłoby gdyby burmistrz wysłał kogoś z urzędu, aby przejechał się autobusem i w trakcie porozmawiał z pasażerami. To byłyby najlepsze konsultacje społeczne. A gdyby to zrobił jakiś radny, to też by pewnie przyplusował w elektoracie. Starsze pasażerki raczej maila nie wyślą.

  • Słusznie. Nie każdy posługuje się internetem, a bezpośredni kontakt władzy z codziennymi problemami mieszkańców tylko na zdrowie tej władzy wyjdzie.