Skrócone zajęcia dydaktyczne przeprowadzane będą od dziś (11 czerwca) w większości placówek dydaktycznych w Głownie. Decyzję o skróceniu lekcji podjęto w związku z falą upałów, która od kilku dni doskwiera mieszkańcom naszego miasta.

– Utrzymujące się wysokie temperatury mogą zagrażać zdrowiu młodych osób, dlatego miasto umożliwiło przeprowadzenie skróconych zajęć. Ostateczną decyzję pozostawiamy dyrektorom szkół, ale większość z nich wyszła z założenia, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze – powiedział nam Rafał Jaśkowski, kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Głownie.

Jak udało się nam dowiedzieć, skrócone o 10 lub 15 minut lekcje będą dziś mieli uczniowie wszystkich szkół na terenie Głowna – z wyłączeniem Zespołu Szkół nr 1, gdzie prawdopodobnie rozpoczną się one od jutra.

– Sprawę skróconych zajęć musimy omówić z nauczycielami, którzy realizują u nas część godzin i dojeżdżają z innych szkół, by możliwa była organizacja tych lekcji, ale wierzę, że uda się to już jutro. Póki co, zasłaniamy w szkole rolety, w które wyposażone są pracownie oraz zapewniamy wodę – powiedziała nam dyrektor wspomnianej szkoły Elżbieta Kołodziej.

Decyzja o skróconym czasie zajęć obowiązywać ma do odwołania.

Czy przy dużych upałach lekcje w szkołach powinny być skracane?

Loading ... Loading ...

1 komentarz

  1. kupatwejstarej

    HAHAHAHA SERIO?! Nie tak bywało i było dobrze, co ludzie teraz wrażliwi na wszystko xD

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.