Kilkanaście minut temu zakończyła się matura z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści, którzy opuszczali egzaminacyjne sale pozostawali w dobrych nastrojach.

Zarówno uczniowie Liceum Katolickiego, jak i Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, którzy dzielili się swoimi emocjami z naszym reporterem tuż po egzaminie, twierdzili, że najłatwiejszą częścią testu była rozprawka na temat wolności, dotycząca III części “Dziadów” Adama Mickiewicza.

Maturzyści z Liceum Katolickiego w Głownie tuż po egzaminie

– Temat był dość ogólny, więc nie sprawił żadnych problemów. O wiele trudniejsze, bo zaskakujące okazało się czytanie ze zrozumieniem, które dotyczyło rozwoju powieści historycznej. Bazowaliśmy na tekstach Henryka Sienkiewicza, a tych się raczej nie spodziewaliśmy – mówili nam maturzyści.

Z relacji uczniów ZSLG wynikało dodatkowo, że opóźnienie rozpoczęcia matury związane z informacją o zagrożeniu nie wpłynęło na ich samopoczucie.

– Matura opóźniła się jedynie chwilę. Mieliśmy w tym czasie moment na rozmowy z innymi, więc trochę uspokoiliśmy się przed testem – zapewniali.

Przypomnijmy, że dziś (6 maja) o godzinie 14.00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, zaś jutro (7 maja) maturzyści przystąpią do obowiązkowego egzaminu z matematyki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.