Mieszkańcy trzech głowieńskich ulic: Czarnieckiego, Plażowej i Dębowej na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu 10 września mówili o problemach, z jakimi borykają się od lat i oczekiwaniu na utwardzenie gruntówek.

Najpierw głos zabrali reprezentanci ul. Czarnieckiego, następnie Plażowej, a na końcu Dębowej. Skarżyli się na te same niedogodności: dziury, podtopienia, błoto i długo zalegające kałuże, a w suche dni – pył i kurz, tabunami unoszący się za każdym samochodem i osiadający na murach, oknach, ogrodowej zieleni…

O tej długo dyskutowanej sprawie napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści” za tydzień. Radni z komisji mówili, że wszystkim należą się normalne drogi i deklarowali, że zadbają o złożenie do przyszłorocznego budżetu wniosków w sprawie tych ulic, których mieszkańcy pojawili się na posiedzeniu 10 września. Nie wiedzą jednak, jak potoczą się losy tych propozycji, bo o ostatecznym kształcie budżetu na rok 2019 będą decydować radni i burmistrz wybrani w jesiennych wyborach.

5 komentarzy

  1. Kurła, zróbcie to rondo przy jedynce, bo aż żal, kiła i mogiła. Jedyne rondo w mieście, zaniedbane w *uj.

    • Na rondzie jest zaślepiona kanalizacja deszczowa z której notorycznie wycieka woda. Remont ronda, to dosłownie pieniądze wyrzucone w błoto. Kanalizacja miała być przedłużona ul. Szkolną, ale ktoś nie dopatrzył, że część tej ulicy jest prywatna.Ulicą Piłsudskiego kanaliza też nie może, bo jest w miarę nowy asfalt. Szach i mat.

  2. Po co wam drogi, macie przecież rekreacje nad zalewem…sarkazm taki.

  3. Przed wyborami chciałbym aby każdy radny ubiegający się o reelekcję jasno i wyraźnie opisał co zrobił w ciągu mijającej kadencji dla swoich wyborców cyt. mieszkańców. Nie chcę słyszeć że głosował tylko co zrobił prócz tego że był.

  4. I dobrze, upominać się przed wyborami.