Oklaskami mieszkańcy Głowna pożegnali Wacławę Rydzyńską – zasłużoną obywatelkę miasta, animatorkę życia kulturalnego i działaczkę społeczną. Nabożeństwo pogrzebowe odbyło się dziś, 9 lutego, w kościele św. Jakuba w Głownie.

– Żegnamy dobrego człowieka i postać historyczną naszego miasta. Jej zasługi dla dobra lokalnej społeczności są nieocenione. Głowieńskie muzeum uczyniła przestrzenią życia kulturalnego na wysokim poziomie. Ukochała także nasz kościół – pisał w pożegnalnym liście proboszcz parafii ks. dr Stanisław Banach.

Wybitną postać pożegnał również burmistrz Grzegorz Janeczek.

– Takiej osobistości w Głownie nie było i pewnie przez wiele lat nie będzie. Żyjąc w środowisku naszego miasta, Wacława Rydzyńska chciała na nie oddziaływać, by dzielić się dobrocią i żyć dla innych. Służąc przez wiele lat naszej małej ojczyźnie stała się symbolem jej życia kulturalnego – powiedział burmistrz w pożegnalnym słowie.

W ostatniej drodze Wacławie Rydzyńskiej towarzyszyła rodzina oraz przyjaciele i znajomi, a także mieszkańcy miasta, w pamięci których na zawsze zapisała się jako wzór działacza społecznego i wspaniały człowiek.

3 komentarze

  1. Mam wielką nadzieję,że mieszkańcy Głowna będą pamiętać o ŚP Pani Wacławie której tak jak powiedział proboszcz parafii zasługi dla lokalnej społeczności są nieocenione.

  2. Czy Ś.P.zmarła była żoną Ś.P prof.Rydzynskiego?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.