Z okazji Dnia Edukacji Narodowej ośmiu spośród wyróżniających się nauczycieli głowieńskich szkół otrzymało Nagrody Burmistrza. Dziś, 15 października, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Głownie wręczył je pełniący wspomnianą funkcję Wojciech Baleja.


– Zawód nauczyciela jest niedoceniony. Wiem to najlepiej, bo sam jestem nauczycielem. Efektów podejmowanego trudu nie widać od razu, dlatego tym bardziej osobom realizującym tę misję należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie – podkreślił.

Prelegent podziękował obecnym za ich zapał oraz codzienne starania o kształt przyszłych pokoleń. Wyróżnionym wręczono pamiątkowe dyplomy oraz róże.

Kilku spośród nagrodzonych podziękowało nie tylko obecnym na sali dyrektorom szkół, lecz także nauczycielom, którzy przed laty ich samych inspirowali do twórczego działania oraz obrania kierunku pedagogicznego.

– Pamiętajmy o tych, którzy nauczyli nas życia. Sam nie wiem gdzie byłbym dziś, gdyby nie moi nauczyciele sprzed lat – podkreślił Wojciech Baleja.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na tradycyjny  tort okolicznościowy.

Listę osób nagrodzonych oraz relację z dzisiejszego wydarzenia opublikujemy w najbliższym wydaniu “Wieści z Głowna” – 18 października.

9 komentarzy

  1. wdzięczna uczennica

    Ile jadu wylewa się w tych komentarzach… ,taka małomiasteczkowa zazdrość … i jakie dorabiane teorie spiskowe…a może jakieś kompleksy wychodzą z was komentujących tu osób… i ciężko pogodzić się ,że ktoś może być po prostu dobry w tym co robi

  2. Słomską popiera wójtowa radna. Radnej córeczka chodząc jeszcze do gimnazjum w Popowie była pod opieką Słomskiej. Podobno były korepetycje itd. Ręka rękę myje…

  3. Pani Słomska jest na emeryturze, pracuje w dwóch szkołach i dostaje nagrodę z pieniędzy pochodzących z naszych odpisów od pensji . Czy nie ma tu układów? Dlaczego tak dobrej nauczycielki nie zatrudniono we własnej szkole?

  4. O Slomska to ta slynna „swieta” z dwojki?

  5. plotki też trzeba umieć donosić xd

  6. Tu jest zawsze uroczyście i z klasą, nie tak jak u Jóźwiaka w gminie. Nie ma pieniędzy na Dzień Nauczyciela, gdyż wydał je na kampanię wyborczą.Dlaczego nagrody dostały tylko dwie nauczycielki z Popowa, jeżeli wyniki tam były najgorsze? Za jakie osiągnięcia dostała nagrodę emerytka Słomska, chyba za donoszenie plotek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.