W Głownie, z obawy przed załamaniem pogody, tegoroczne Narodowe Czytanie zorganizowano w sobotę 7 września w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej, a nie jak wcześniej planowano – na Placu Wolności.

Po nowele klasyków: “Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej, “Katarynkę” Bolesława Prusa, “Dym” Marii Konopnickiej, “Sachem” Henryka Sienkiewicza, “Sawę” Henryka Rzewuskiego, “Orkę” Władysława S. Reymonta i “Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Szulza sięgnęli uczniowie i nauczyciele głowieńskich szkół podstawowych nr 1 i 2, a także liceów – I LO i Katolickiego LO.
W akcji wzięły też udział dwie reporterki “Wieści” Agnieszka Wojcieszek i Elżbieta Woldan-Romanowicz. Dyrektor SP nr 2 Beata Pilarska przeczytała “Sawę” H. Rzewuskiego.

Spotkanie w czytelni rozpoczęło się o godz. 11.00. Uczestniczy czytali i słuchali, jak czytają inni, a na koniec każdy otrzymał z rąk kierownik MBP Ewy Fijołek pamiątkowy dyplom.

2 komentarze

  1. przesiaduje….i pisze; młodziesz—co za byk

  2. Takie czytanie powinno odbywać się w kaźdej szkole lub gminnych ośrodkach kultury. Dzisiejsza młodziesz przesiaduje nad telefonem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.