Zakończyło się malowanie trzeciego z murali wykonywanych z inicjatywy Fundacji Ecorower w przestrzeni publicznej Głowna za pieniądze Budżetu Obywatelskiego.

Po muralach na kotłowni przy ul. Kopernika oraz magazynie MZK nad zalewem, ozdobiono betonowe ogrodzenie boiska Stali Głowno. Prace trwały około 3 tygodnie. W klubowe barwy i nawiązujące do futbolu wzory pomalowano 800 m2 muru (uprzednio oczyszczonego i zagruntowanego), na co wydatkowano 6700 zł. Odbiór muralu nastąpił 12 września. 

W malowanie włączyli się wolontariusze, w tym młodzi sportowcy trenujący w klubie. Mural powstał przy zaangażowaniu artystki z Głowna Agnieszki Myszkowskiej, która współpracowała już z Fundacją podczas ozdabiania kolorowymi heksagonami muru przy skrzyżowaniu ul. Łowickiej i Targowej.
– Chcemy dalej upiększać miasto i we wrześniu – październiku będziemy starali się o środki na pomalowanie garaży przy osiedlu Sikorskiego oraz jednej ze ścian obiektu przy placu zabaw na Zabrzeźni – usłyszeliśmy od Emila Snużki z Fundacji Ecorower 11 września.

W sumie w dotychczas zrealizowane przez Fundację projekty zaangażowało się 6 artystów, 31 wolontariuszy, kamerzysta, fotograf i księgowa, a poza Urzędem Miejskim (30.915 zł z BO), wsparcia społecznikom udzieliło 8 firm.

Zdjęcia udostępnione przez Fundację Ecorower: 

Ogrodzenie KS STAL Głowno. Fot. Fundacja Ecorower
Ogrodzenie KS STAL Głowno. Fot. Fundacja Ecorower
Malowanie. Fot. Fundacja Ecorower

 

 

2 komentarze

  1. Zainteresowany

    Bardzo fajny projekt.

  2. Zaraz pewnie pojawi się nowa radosna twórczość…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.