Pielgrzymka to piękne i ważne, choć niełatwe dzieło – przekonywali pątnicy, którzy dziś (27 sierpnia) powrócili do rodzinnego Głowna z Jasnej Góry.

Mieszkańcy naszego miasta zgodnie z tradycją powitali pielgrzymów na dworcu PKP chóralnym śpiewem. „Sto lat” zaśpiewali również najstarszej pątniczce: pani Irenie Jankowskiej, która w wieku 85 lat po raz 35 podążała pielgrzymowym szlakiem na Jasną Górę.

– Momentami było ciężko, ale z Bożą pomocą udało mi się dojść po raz kolejny. Chciałabym w przyszłym roku ponownie podjąć to dzieło, ale nie wiem czy będzie mi to dane. Na uczestnictwo w pielgrzymce trzeba sobie zasłużyć – powiedziała naszemu reporterowi.

Ulicami miasta pielgrzymi przeszli w kierunku kościoła św. Jakuba w Głownie, gdzie powitał ich proboszcz Stanisław Banach.  Już w murach świątyni gromkimi brawami podziękowali za przewodnictwo duchowe kierownikowi pielgrzymki – ks. Zbigniewowi Kielanowi.

– Pielgrzymka jest szkołą wiary i zaufania do Boga, więc nie jest dla każdego, ale każdy może spróbować w niej swoich sił – zauważył ksiądz.

Relację z pobytu pielgrzymów na Jasnej Górze oraz ich powrotu do rodzinnej miejscowości przeczytasz w najbliższym wydaniu „Wieści z Głowna i Strykowa” – 29 sierpnia.

 

8 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje:” ale zenada
  28 sierpnia 2019 at 09:53 · Reply
  zenada ” – uwazaj z tą żenadą bo był już taki sułtan, który chciał zamienić koscioły rzymskie na stajnie dla swoich koni i nic tego nie wyszło….

 2. Zainteresowany

  Jeżeli po tej wycieczce powrócą radośni, tolerancyjni i pełni miłości bliźniego, to niech sobie pielgrzymują.

  • tolerancyjni, ale też mający swoje zdanie i przekonania. tolerancja nie równa się akceptacji.

   • Zainteresowany

    Może Pani rozwinąć swój komentarz?

   • Nooo jeśli chodzi np. o tolerancję w stronę LGBT. Wiara to własne przekonania, nie każdy musi wyznawać daną wiarę, ale też naprostowywać wierzących nie powinien nikt (aby np. Kościół, chrześcijaństwo było ZA LGBT). Tak mi się skojarzyło a propos tolerancji. Luźna myśl.

 3. ale zenada

  zenada

  • Są różne cele w życiu. Jeden wybierze pielgrzymkę do Częstochowy, drugi wpisanie głupiego komentarza (z błędami) pod tekstem.

 4. Fantastyczni ludzie, pełni wiary i miłości.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.