Działające przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Głownie Stowarzyszenie na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi “Niezapominajka” w pełni wykorzystuje walory nowej siedziby placówki w pałacu Jabłońskich. W piątek, 6 września, przed budynkiem zorganizowało wystawę prac uczestników artystycznych zajęć terapeutycznych.

Ekspozycja obejmowała kilkadziesiąt prac, indywidualnych i zbiorowych, powstałych na przestrzeni kilku lat. Znalazły się na niej m.in. nagrodzone w konkursach obrazy Jacka Kapłona.
Plenerową wystawę zorganizowało Stowarzyszenie “Niezapominajka” w ramach realizacji projektu pod nazwą “Z Niezapominajką w plenerze”, dofinansowanego z programu “Działaj lokalnie” Akademii Rozwoju Filantropii i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Było to już trzecie spotkanie z cyklu, a kolejne ma się odbyć jeszcze we wrześniu i będzie to wieczór poetycki, na którym zaprezentowane zostaną zarówno wiersze uczestników ŚDS, jak i autorów zewnętrznych.

Realizacja projektu “Z Niezapominajką w plenerze” pozwoli głowieńskiemu stowarzyszeniu także na zakup plenerowej sceny, która w przyszłości ma być wykorzystywana przy organizacji mniejszych i większych wydarzeń kulturalnych na dziedzińcu domu, w tym corocznego wojewódzkiego przeglądu twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.