Owacją na stojąco publiczność nagrodziła spektakl “Stulecimy” Szkolnego Teatru Eureka z ZSLG w Głownie w reżyserii Anny Kotulskiej. 

Został on wystawiony 25 stycznia, a premierę połączono z uroczystym otwarciem w szkole Małej Sali Teatralnej, urządzonej w ramach realizacji projektu “Prosto ze sceny” dofinansowanego grantem, pozyskanym za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD “Polcentrum”. 

Młoda para – bohaterowie spektaklu. Fot. EWR

Z uwagi na liczną publikę, spektakl wystawiono na sali gimnastycznej, a salę teatralną, mogącą pomieścić na widowni około 30 osób, otwarto po przedstawieniu. 

Sala teatralna. Fot. EWR

“Stulecimy” to sztuka napisana przez polonistkę, założycielkę i opiekunkę Teatru Eureka Annę Kotulską w nawiązaniu do obchodzonej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ukazuje dwie rodziny – dawną i współczesną – w obliczu takiego samego wydarzenia, jakim jest planowany ślub i wesele. Zestawia problemy, jakie nawet przy okazji tak radosnej chwili napotykali ze strony zaborców nasi przodkowie w przededniu odzyskania niepodległości, z pełnią życia w wolnym kraju. 

Występ młodych aktorów nagrodzono burzą braw, publicznie słów uznania pod adresem autorki i młodych aktorów nie szczędziła dyrektor ZSLG Anna Lewandowska i Aneta Królikowska z LGD “Polcentrum”, a po otwarciu sali z gratulacjami pospieszyli inni goście.

Przecięcie wstęgi na otwarciu sali teatralnej.Fot. EWR

Więcej o artystycznym wydarzeniu w ZSLG napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”, a teraz zachęcamy do obejrzenia fragmentów spektaklu i galerii zdjęć. 

4 komentarze

  1. Drogi Anonimie.Nie chodzi o finanse.Myślę o otwarciu sali teatralnej w żłobku.Do trzech razy sztuka.Oczywiście zaproszę burmistrza.Myślisz,że otworzy?

  2. Burmistrz Janeczek jest niekonsekwentny.Jedne sale teatralne zamyka,twierdząc,że miejsce teatru jest w Mok ,inne otwiera.A swoją drogą takich sal nnigdy za wiele.

  3. Brawo.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.