Sportowo zapowiada się w Głownie najbliższa niedziela, 12 maja. Fani dwóch kółek wezmą wtedy udział w wyścigu kolarskim Głowno Gold Race 2019, zaś rodziny z dziećmi będą mogły spotkać się na terenie rekreacyjnym przy zalewie “Mrożyczka” podczas rowerowego pikniku rodzinnego.

Tegorocznej edycji ogólnopolskiego maratonu wyścigów szosowych organizowanych przez znanego kolarza Cezarego Zamanę po raz pierwszy towarzyszy rodzinna impreza nad zalewem. Na małych rowerzystów czekać będzie wówczas mnóstwo atrakcji, m.in.: mobilne miasteczko rowerowe oraz wyścig z nagrodami. Imprezie plenerowej towarzyszy hasło: “Ścigaj się z rybką Minimini”.

Ze względu na odbywający się w tym czasie kolarski przejazd ulicami Głowna, centrum miasta częściowo wyłączone zostanie z ruchu komunikacyjnego. Chodzi o odcinek ul. Zgierskiej – od ul. Bielawskiej w stronę Swobody. Na potrzeby wyścigu zorganizowane zostaną objazdy ulicami: Piątkowską, Łąkową i Kilińskiego w stronę Bielawskiej. Zostaną one odpowiednio oznaczone. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie w godzinach 8.00-18.00.

1 komentarz

  1. Tak,przy okazji, piękna zmiana na stanowiskach szefa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (Woźniak)
    i powołaniu jego zastępcy (Urbanik).
    Właśnie ze Spółdzielni dostaliśmy pisma ze wzrostem opłat za dostawę wody i odprowadzenie ścieków.
    Trzeba przecież było znaleźć dodatkowe pieniądze. SKANDAL!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.