Dziś, 3 września, w głowieńskich placówkach oświatowych rozpoczął się rok szkolny.  Jego uroczysta inauguracja tradycyjnie odbyła się w godzinach przedpołudniowych.

Po wakacjach w murach szkoły powitali uczniów dyrektorzy i nauczyciele. Choć nieco żal po dwumiesięcznej przerwie powracać do szkolnych obowiązków, niektórych taka wizja napawa optymizmem.

– Zawsze we wrześniu mamy więcej energii do pracy i wydaje nam się, że w kolejnym roku będziemy więcej się uczyć oraz przynosić lepsze oceny. Dopiero zakończenie roku zweryfikuje nasz plan, ale o tym póki co nie myślimy – powiedzieli nam uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie.

Niecodziennie rok szkolny rozpoczęli uczniowie SP nr 2 w Głownie, w której zajęcia przewidziane są dopiero 13 września. Mimo to, dyrektor przypomniała, że systematyczna nauka pomoże uczniom uzyskać lepsze wyniki oraz dobrze przygotować się do wszelkich egzaminów.  

– Cieszę się, że cali i zdrowi wróciliście po wakacjach. Mam nadzieję, że w tym roku nauka będzie przychodziła Wam jeszcze łatwiej i przyjemniej niż do tej pory – powiedziała dyrektor Beata Pilarska.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.