Spektakl “Stulecimy” w wykonaniu aktorów Szkolnego Teatru Eureka z Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie 8 marca będzie można obejrzeć na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie.

Spektakl “Stulecimy”, do którego scenariusz napisała i który wyreżyserowała nauczycielka Anna Kotulska, został przygotowany w nawiązaniu do obchodzonej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Premiera odbyła się 25 stycznia br. w murach ZSLG i uświetniła uroczystość otwarcia Małej Sali Teatralnej, urządzonej w ramach realizacji projektu “Prosto ze sceny”, dotowanego grantem z programu “Działaj Lokalnie”.

Tratr Eureka. Fot. EWR

Publiczność entuzjastycznie zareagowała na przedstawienie, nagradzając reżyserkę i młodych aktorów burzą braw.
Teraz możliwość pokazania sztuki szerszej widowni daje Teatrowi Eureka Miejski Ośrodek Kultury, który udostępnia mu swoją salę widowiskową w Dzień Kobiet 8 marca. Tego dnia spektakl “Stulecimy” zostanie wystawiony o godz. 18.00. Wstęp będzie wolny.

Wystawienie spektaklu “Stulecimy” w MOK będzie wydarzeniem towarzyszącym 5. edycji Festiwalu “Kolej na Kobiety” w Głownie. Link do wydarzenia na FB tutaj

Potrzebne stroje z epoki!

W ramach przygotowań do wystawienia sztuki “Stulecimy” w MOK, Teatr “Eureka” zwraca się do społeczności Głowna i okolic o pomoc w skompletowaniu rekwizytów i strojów (damskich i męskich) oryginalnych lub nawiązujących do mody sprzed stu lat.Jeżeli ktoś zechce wesprzeć w ten sposób grupę, może kontaktować się z opiekunką teatru Anną Kotulską poprzez szkołę (Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie) lub wysyłając jej wiadomość na Facebooku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.