Zapowiadany od wielu dni strajk nauczycieli stał się faktem. Protest pracowników oświaty rozpoczął się 8 kwietnia. Wśród protestujących są także nauczyciele z naszego regionu.

Podobnie, jak w całym kraju, również na terenie Głowna i Strykowa większość pracowników szkół i przedszkoli w referendach strajkowych prowadzonych w marcu opowiedziała się za przeprowadzeniem strajku, a dziś oficjalnie do niego dołączyła.

Nasi reporterzy na bieżąco relacjonować będą sytuację w szkołach na terenie Głowna i Strykowa. Uwaga, aktualizacje dopisywane są na dole tekstu! 

Placówki przedszkolne

W Miejskim Przedszkolu nr 1 w Głownie do strajku przystąpiło 4 nauczycieli, którzy o poranku powinni opiekować się dziećmi. Dodatkowo, dwóch przebywa na zwolnieniu lekarskim. Na chwilę obecną nie wiadomo czy w proteście wezmą również udział osoby ze zmiany popołudniowej. Do przedszkola przybyło dziś 10 dzieci spośród 125. W placówce zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zaś opiekę nad dziećmi sprawuje dyrektor Izabella Kotecka.

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Głownie

Podobnie sytuacja wygląda w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Głownie, gdzie strajkuje 7 spośród 13 zatrudnionych nauczycieli oraz 3 z 10 pracowników administracyjnych. W placówce odbywają się dziś zajęcia opiekuńcze, które prowadzi dyrektor Marzena Karwacka. Większość przedszkolaków pozostała jednak w domach – na 117 podopiecznych do przedszkola dziś przyszło zaledwie 7 maluchów.

Zajęcia opiekuńcze w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Głownie
Zajęcia opiekuńcze w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Głownie

W zajęciach opiekuńczych organizowanych przez Miejskie Przedszkole nr 3 w Głownie uczestniczy dziś czworo podopiecznych, zaś opiekę nad nimi sprawuje dyrektor placówki Beata Janiak wraz z nauczycielką katechezy, która nie przystąpiła do strajku. Spośród pracowników przedszkola strajkuje dziś 9 nauczycieli i 6 pracowników administracyjnych, jedna osoba jest na urlopie, zaś 2 inne przebywają obecnie na zwolnieniu lekarskim. 

Szkoły Podstawowe

Do strajku przystąpiła także większość pracowników oświaty ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie. Przez cały dzień przebywać będą oni w jednym pomieszczeniu, zaś przy wejściu do szkoły znajduje się dodatkowo stolik z pracownikami, którzy odnotowują odwiedzających. Uczniowie się dziś w szkole nie pojawili ze względu na udział w rekolekcjach wielkopostnych, odbywających się w parafii św. Jakuba. Na zajęcia dydaktyczne powinni powrócić w najbliższy czwartek, 11 kwietnia.

– Szkoła jest odpowiedzialna za zapewnienie uczniom opieki i jeśli okaże się, że strajk potrwa dłużej zorganizujemy zajęcia opiekuńcze. Sprawa jest bardzo dynamiczna, dlatego zamierzamy reagować na bieżąco – podkreśla dyrektor Adam Kubiak.

Do ogólnopolskiego strajku dołączyli również pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie – spośród 68 zatrudnionych osób protestuje 29. Troje uczniów uczestniczy dziś w zajęciach opiekuńczych, prowadzonych na szkolnej świetlicy przez nauczycieli, którzy nie zdecydowali się dziś strajkować. Dodajmy, że na co dzień do szkoły uczęszcza 415 uczniów.

– Większość dzieci pozostała dziś w domach. Myślę, że rodzice wspierają pracowników oświaty w walce o godne warunki życia i dlatego dziś nie posłali dzieci do szkoły. Otrzymaliśmy z ich strony wiele wyrazów wsparcia – zauważa dyrektor Beata Pilarska.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, niektórzy z rodziców przynieśli dziś do szkoły ciasto na znak solidarności ze strajkującymi.

– Strajkujemy w obronie godności zawodowej oraz szacunku do nauczycieli. Naszym celem jest także wzrost wynagrodzeń dla wszystkich pracowników oświaty – podkreśla Agata Kubiak, prezes ogniska ZNP w SP nr 2 w Głownie. 

W ogólnopolskim strajku biorą również pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie. Spośród 35 nauczycieli protestuje dziś 23. Dodatkowo, dwie osoby nie miały dziś zajęć planowo, a dwie inne pozostają na zwolnieniu lekarskim. Do strajkujących dołączyli także pracownicy administracyjni.

– Do szkoły przyszedł dziś jeden uczeń i ma zapewnioną opiekę – informuje dyrektor Anna Zielińska.

Gimnazjum Miejskie w Głownie

Nauczycielski strajk poparli również pracownicy oświaty z Gimnazjum Miejskiego w Głownie. Gdy nasz reporter pojawił się dziś w szkole strajkujących było 11 spośród 20 osób, zaś ich liczba ciągle rosła.

– Zgadzamy się, że reforma polskiego szkolnictwa powinna się odbyć, jednak nie może ona przebiegać w chaosie, który zdominował nasze życie zawodowe i prywatne. Dziś strajkujemy w obronie godnego życia oraz prawa do godnego wynagrodzenia – podkreślili nauczyciele gimnazjum. 

Strajk w Gimnazjum Miejskim w Głownie

Z informacji udzielonych nam przez dyrektor Edytę Strumian wynika, że uczniowie nie przybyli dziś na zajęcia ze względu na odbywające się w parafii św. Jakuba rekolekcje, w których – jak co roku – biorą udział. Kiedy powrócą do szkoły, będą mieli zapewnioną opiekę.

Wiele wskazuje również na to, że w placówce odbędzie się również planowany w kolejnych dniach egzamin gimnazjalny.

– Obecnie pracujemy nad aktualizacją składów komisji egzaminacyjnych. Zrobimy wszystko, by egzamin mógł odbyć się w terminie i w budynku, który uczniowie znają, by zapewnić im maksymalny komfort – powiedziała nam dyrektor.

Szkoły ponadgimnazjalne

Choć wśród protestujących znaleźli się również przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, w placówkach nie ma dziś obawy o opiekę nad młodzieżą, bowiem większość z uczniów bierze dziś udział w rekolekcjach wielkopostnych. Znajdują się pośród nich uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Głownie, gdzie liczba strajkujących pracowników wzrasta z każdą godziną.

– Myślę, że nie będzie problemu ze zorganizowaniem opieki dla naszych uczniów, gdy wrócą do szkoły. Nasza młodzież jest już nieco starsza, więc problem jest mniejszy niż np. w przedszkolach. Niemniej, mamy zamiar zorganizować zajęcia w szkolnej świetlicy i bibliotece, więc opieka będzie – zaznacza dyrektor Elżbieta Kołodziej.

Jedyną osobą pracującą w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie była dziś dyrektor Anna Lewandowska, bowiem inni nauczyciele przystąpili do strajku. Uczniowie także nie pojawili się w szkole. Niektórzy z nich brali udział w rekolekcjach wielkopostnych, jednak tych, którzy na lekcje religii nie uczęszczają nauki rekolekcyjne nie obowiązują.

– Dziś nikt nie pojawił się w szkole, jednak zapewniam, że jeśli zajdzie taka potrzeba, zapewnimy uczniom opiekę – zauważa dyrektor.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy zakończy się strajk.

Aktualizacja: dzień drugi [wtorek]

We wtorek 9 kwietnia strajk nauczycieli jest kontynuowany. W trzech miejskich przedszkolach w Głownie sytuacja zasadniczo wygląda tak, jak w poniedziałek – w każdym są jakieś dzieci, którymi opiekują się dyrektorki. W MP nr 1 pojawiło się dziś 13 dzieci dla których zajęcia opiekuńcze prowadzi dyrektor Izabella Kotecka. Pod opieką dyrektor maluchy mogą przebywać od godziny 6.30 do 17.00. Wśród strajkujących – podobnie jak wczoraj – jest 6 nauczycieli. Wraz z rozpoczęciem strajku dołączyli do nich również pracownicy administracyjni.

Pod opieką dyrektor MP nr 2 Marzeny Karwackiej pozostaje dziś 6 dzieci. Liczba osób strajkujących nie uległa zmianie.

W MP nr 3 do przedszkola przyszło dziś 10 dzieci, opiekuje się nimi dyrektor Beata Janiak, z informacji od rodziców wynika, że opieka ta będzie potrzebna do godz. 16.00, wczoraj dzieci było 4, ostatnie wyszły z placówki o 14.00. Na godz. 8.00 do strajku przystąpili wszyscy 3 obecni w tym czasie w pracy nauczyciele, nie strajkowało 2 z 6 pracowników obsługi. Nauczyciele przedszkolni przychodzą do pracy na różne godziny i dopiero wówczas deklarują się, czy przystępują do strajku czy nie.

Zmianie nie uległa również sytuacja w szkołach podstawowych w Głownie. Podobnie jak wczoraj większość pracowników SP nr 1 nadal strajkuje, zaś uczniowie – zamiast udziału w zajęciach dydaktycznych – uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych.

Z kolei w SP nr 2 o poranku pojawiło się dwoje uczniów. Pozostają oni pod opieką nauczycieli, którzy nie strajkują. Na 63 pracowników placówki w zbiorowym proteście uczestniczy 29 osób.

SP nr 3 w Głownie, po godz. 8.30 nie było dziś żadnego ucznia, któremu trzeba by zapewnić opiekę. Pracownicy oświaty kontynuują strajk, do którego w placówce tej nie przystąpiło 5 osób. 

W gminie Głowno – wspólny egzamin dla gimnazjalistów z 3 szkół

Zgodnie wcześniejszymi zapowiedziami, w gminie Głowno przygotowywana jest organizacja egzaminów gimnazjalnych w jednym miejscu dla wszystkich 55 zdających z trzech placówek. Egzamin na zostać zorganizowany w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Popowie Głowieńskim, dokąd gminnym transportem dowiezieni zostaną gimnazjaliści ze swych macierzystych szkół w Lubiankowie i Mąkolicach. Arkusze dla zdających przywiozą dyrektorzy tych szkół. Egzamin ma się rozpocząć jutro, 10 kwietnia, o godz. 9.00. Ze względu na liczbę zdających zrezygnowano z pierwotnego pomysłu, by egzamin odbył się w Bronisławowie, gdzie w ośrodku kultury mogłoby być jednak za mało miejsca. 

Wczoraj do ZS-P w Lubiankowie i ZS-P w Popowie przyszło po troje uczniów, nad którymi opieke sprawowali głównie dyrektorzy (plus pomoc nauczyciela przedszkolnego), w ZS-P w Mąkolicach nie było dzieci.    

 

78 komentarzy

 1. Połowa z nich narzeka ale nie widać żeby im było mało pieniędzy, ślepy nikt nie jest

 2. Antoni życzliwy

  Jak taka krzywda nauczycielom to kasy w marketach oczekują. Placa i satysfakcja zagwarantowana.

 3. Dorota ogląda tylko TVP 1 i TVP info ii zrobili jej wodę z mózgu.

 4. Jak księgowa zarabia 2200 to chyba jest po tygodniowym kursie przysposobienia.Ja uważam. że jeżeli tak jak niektórzy piszą praca nauczyciela miałaby trwać od 8 do 16 to należy każdej osobie zabezpieczyć pokój. biurko.komputer.warunki socjalne ale to kosztuje

  • Takie właśnie płace są w szkole dla pracowników administracji i obsługi a pomyśl sobie jakie grosze zarabia woźna!

 5. Do roboty nieroby!!! Albo zmienić robotę!!!

  • Jak taka krzywda nauczycielon to kasy w marketach oczekują. Placa i satysfakcja zagwarantowana.

 6. ciągle słyszymy o podwyżkach dla nauczycieli i przedszkolanek a co z pracownikami obsługi i administracji? muszą pracować jako jedyne z tego grona po 8 godzin dziennie jak normalni ludzie, a nie po trzy dziennie i do domku? I co? Na darmo strajkują żeby nauczycielki mogły kupić sobie droższa kawę?

 7. Wygląda to tak, że strajkują rodzice i dzieci.
  To oni nie prowadzą czy posyłają Pociech na zajęcia.
  Szkoły i przedszkola przecież nie są zamknięte i są w nich organizowane zajęcia opiekuńcze czy też zastępcze.
  Za chwilę okaże się że to rodzice wymusili strajk na nauczycielach.
  Ciekawe jak wygląda naprzyklad kwestia posiłków w szkołach i przedszkolach na czas ”strajku,,

 8. Za pilnowanie na egzaminach Kuratorium płaci podobno jutro 450 zł

 9. Za pilnowanie na egzaminach kuratorium podobno proponuje 450 zł

 10. ciągle słyszymy o podwyżkach dla nauczycieli i przedszkolanek a co z pracownikami obsługi i administracji? muszą pracować jako jedyne z tego grona po 8 godzin dziennie jak normalni ludzie, a nie po trzy dziennie i do domku? I co? Na darmo strajkują żeby nauczycielki mogły kupić sobie droższa kawę? 🙂

 11. Przedszkola strajkują? Bez urazy, ale takie z przedszkolanek nauczycielki, jak z organisty papież. Siedzą tylko, puszczają bajki, rysować każą. Wielkie panie nauczycielki. To niesprawiedliwe, żeby dostały takie podwyżki jak nauczyciele, przygotowujący młodzież do matury i muszacy mieć jakąś wiedzę.

  • I czasami strach posyłać dzieci do tych przedszkoli, bo albo bardzo niekompetentne 24-latki tam pracują albo inne mątwy. Niestety większość przedszkolanek to dziś takie “nie wiedziałam na jakie studia pójść”, chodzi mi o te wykształcone w ostatnich latach, bo pedagogika to takie łatwe studia. Plus 90% przedszkolanek naprawdę nie ma podejścia do dzieciaków.

 12. Wracajac do domu po tych niby 4h musimy zorganizowac sie na drugi dzien, przygotowac materiał, sprawdzic czesto milion prac, ocenic zgodnie z punktacja narzucona z gory, wypełnic dzienniki i papiery np o gotowosci szkolnej lub obserwacji (to nie jest jedna strona! Kazdemu trzeba wystawić odpowiednią opinię niby takie proste więc usiądź w domu i napisz opinię o najblizszych 25 osobach) Tusz do drukarki i kartki na swoj rachunek kup tez. Zamienmy się na tydzien. Ty zostajesz w szkole panujesz nad 25 osobowa grupa, ja ide do twojej cudownej pracy!Ciekawe kto pierwszy bedzie chcial sie zamienic?

  • No właśnie, po 4 godzinach, 4 kolejne w domu więc jaki problem? xD bo to śmieszne. Wynika z tego, że 4 h w pracy i stop, ale na logike skoro ja chodze do biura na 8 h to jaki problem miec tzw. home office 4 kolejne h w domu? a klasowki to niby raz w tygodniu robicie? chyba robi sie je dosyc rzadko, ja tez bylam uczniem, wiec wiem ze raz na miesiac albo i rzadziej i bez przesady, ze tak trudno sprawdzic kilkanascie prac z gotowym kluczem. kartkowki niby sa czestsze, ale kartkowki sa krotki i zwiezle.

   • c.d.
    A materialy powinna zapewniac szkola, ja bym nigdy z kieszeni nie dokladala, to obowiazek dyrekcji zapewnic papier i wydruk. Zreszta, rowniez nie pamietam, zeby w szkolach nauczycieli drukowali cos poza szkola, kserowali klasowki w sekretariacie.

    ZMIENIC? BUHAHAHA, SAM WYBRALES TEN ZAWOD, ja swoj, ale wiedzialam na co sie pisze. To naprawde denny argument xD

  • Nie pasuje to zmień robotę i przestań innych zatruwać i męczyć tymi swoimi lamentami.

 13. Szkoda, że zapomnieliście dodać ile osób NIE STRAJKUJE w przypadku Przedszkola nr 1 w Głownie, tak jak wymienialiście przy każdej placówce. Mianowicie w PRZEDSZKOLU NR 1 na 10 osób z obsługi strajkuje TYLKO JEDNA.

 14. Nauczyciel też człowiek i ma dzieci i chce żeby one miały jakieś możliwości rozwojowe, pretensje o pracę domową proszę kierować do pani minister nie wina nauczyciela że taki ma program nauczania który rujnuje polską edukację, strajk to też zwrócenie uwagi i na to jak jest źle z tym przeładowanym programem gdzie traci tylko uczeń. Także my nauczyciele możemy rezygnować z pracy tylko pomysł kto będzie zajmował się Twoimi dziećmi, jeśli będą mogli nawet ludzie z ulicy.. Walczymy o zmiany w polskiej oświacie A to co przekazują media to mydlenie oczu

 15. NAUCZYCIELU Strajkujsz zawsze możesz się przebranżowić.
  Zmień pracę tak jak inni którzy chcą lepiej zarabiać.

  • COŚ TY. Przecież młodzi idą na nauczycieli, żeby:
   1. móc kim porządzić;
   2. mieć w *uj urlopu/wolnego;
   3. iść do pracy jak na pół etatu;
   4. NARZEKAĆ ŻE ZA MAŁO ZARABIA, ale *uj będą strajki, na pewno lud wywalczy, groźbą i “bo mi się należy, mam taki ciężki zawód” xD

 16. Czy zwykły człowiek może pozwolić sobie na 1,5 czy 2 etaty? Pewnie może tylko o ktorekonczylby pracę , niestety późno
  A nauczyciele mogą! Bo 2 etaty nauczycieli to nawet nie pełen etat pracownika który w pracy siedzi po 8 godz!
  Ogarnijcie się nauczyciele. A dyrektorzy na to pozwalają w końcu sami są nauczycielami ni moga jednak strajkowac. Jak jednym skapnie to i drugim.

 17. W dwójce na ucznia przypada 17 nauczycieli (nie strajkujących). Mocno nietypowa sytuacja. W sumie to tak, jakby tam bardziej uczniowie protestowali.

 18. Pracuje jako specjalista ds. kadrowa i płac w szkole przygotowuję listy płac dla nauczycieli. Nie zauważyłam żeby cierpieli niedostatek.

  • Bo nie cierpią, ale chyba nie wiedzą jak płace się przedstawiają w społeczeństwie.
   MIT, że nauczyciele mało zarabiają, tak jak mitem jest że w BANKU zarabia się DUŻO.

 19. Moja przyjaciółka jest nauczycielem. I wiem, jaka to trudna praca. Zarabia niecałe 1900 zl, widziałam pasek… A raczej zapomogę! Mam nadzieję, że wywalczą te podwyżkę. Uczą się z doszkalają, należy im się, a nie nierobom co tylko dzieci potrafią robić i z tego żyć…

  • A jaki stopień ma twoją przyjaciółka i jaki wymiar etatu? Obecnie stazysta ma zasadniczą 2417 brutto plus dodatki a jest ich nie mało, niektóre wypłacane są na koniec m-ca razem z godz ponadwymiarowymi. Dyplomowany ma zasadniczą 3317 zl plus dodatki. Chyba jesteś niedoinformowana?

  • Czekaj, czy ona ledwo co nie przyszła do pracy i nie jest dopiero na początku kariery? No to masz odpowiedź. Ja w banku na wejściu w Łodzi dostałem do ręki trochę ponad 1800 zł. TO REALIA. Ale nauczyciel to zapewne bardziej “prestiżowy” zawód i na wstępie winnien mieć z 3k do ręki 😉

 20. Dużo gęby otwierają Ci, co zupełnie nie wiedzą jak wyglądają realia. Ale karma wraca 🙂

  • Wróci do wszystkich jak przytulimy inflację , a pensję nie będą rosły proporcjonalnie do nich. Wtedy podziękujemy zapewne zawodom, które wywalczyły podwyżki, a cała reszta będzie to łatać (tj. w budżecie państwa) 😉

 21. Niektórzy mają wyzsze aspiracje niż Kutno!
  Zeby takie wulgaryzmy wychodzily spod reki nauczyciela! ? Wstyd!

 22. Niech strajkują, to oni tracą, dzieci do egzaminu przystąpią, a im nikt nie zapłaci, to on stracą, masakra, porażka, wykształcenie po Kutnie, a po po 3 etaty tłuką i narzekają

 23. Ty jesteś nierobem i nygusem pier….. trzeba było się uczyć!

 24. I jeszcze same stare baby hahaha, na emerytury!

 25. Kasa fiskalna za korepetycje, i 40h tydzień pracy. Wtedy wszyscy rodzice będą popierać protest. A nie jak święte krowy 4h dziennie i spacerki po szkole. Skończcie w końcu z tą błazenadą. Nic do was nie dociera.

  • Żebyś tego w złą godzinę dla siebie nie napisał.Niech nauczyciele pracują od np.8-16 i potem sam swoich dzieci pilnuj.Wszystkie klasówki też niech w szkole sprawdzają Rada pedagogiczna też w godzinach pracy.Korepetycji zero Niech głąbów do 5 kierują od razu.Urlop 26 dni też kiedy chcą a nie tylko jak szkoły nie ma.Godzisz się?

   • No faktycznie urlop w lipcu i sierpniu to tragedia 😉 najgorsze miesiące można powiedzieć 😉 żeby nauczyciel o innych pisał “głąb “… zostawię to bez komentarza.

 26. jestem ZA 8 godzin pracy dziennie 8-16 , 18 godzin dydaktycznych , i nie robię nic więcej. nic tzn. nic , w tym czasie mają się odbywać wszystkie spotkania, rady, szkolenia , i nie dam nic od siebie poza nauką. o 16 nic mnie nie interesuje , urlop 26 dni tylko wtedy kiedy chcę .

  • Urlop to masz w wakacje 2 miesiące..,za które masz zapłacone.Masz wiele więcej wolnego,od zwykłego kowalskiego,4 godziny w pracy..

   • No wynika z tego, że zrzeka się dwóch miesięcy wakacji, tyle że to nie przejdzie, bo będziemy musieli i dzieciom je zabrać. Moim zdaniem powinno się zlikwidować te płatne wakacje, bo czemu nie? 😉

 27. Corka przychodzi z szkoly i mówi, że pani na lekcji przegląda fb albo kupuje ciuchy przez internet. Skandal! Za co pytam sie te podwyżki chcą za opierd… się?!

  • Corka to niech sie swoimi zeszytami zajmie a nie tym co nauczyciel robi na kompie.Jesli masz dowody to idz do dyrekcji lub kuratorium.

   • Co Ty wiesz Lewaku o życiu,tak krzyczycie,a realia są jak najbardziej prawdziwe.Odwalić 4 h,zadać do domu prace domową i całe nauczanie…

   • Lewak- Córka to idzie do szkoły się uczyć, a nie zastanawiać się, czy pani prowadzi lekcje czy grzebie na fb i tinderze. Zresztą praca własna to jest w domu przy pracy domowej, nie na zajęciach w szkole.

 28. Wprowadzić 40 godz tydz pracy, zlikwidować kartę nauczyciela, wprowadzić kasy fiskalne , niech oddają podatek za korepetycje!

 29. Według mnie to za robotę 8godz. A nie po pracy będą udzielać korki i godzin sobie od rodziców liczyć !!!

 30. Zazwyczaj pracują w kilku szkołach z każdej dostają wczasy pod gruszą świadczenia urlopowe świadczenia na święta. Jestem księgowa w szkole wypłacam im pensję. Jestem zbulwersowana że mając tak duże dochody strajkuja. Chętnie się z nimi zamienię dam im moje 2200 netto za 8 godz dziennie za ich 3500-4500 do ręki!!!

  • jesteś księgową za 2200 na rękę 🙂 ? Wypłacasz 3500-4500 na rękę ? Ty internetowy trolu 🙂 niezła c Ciebie księgowa za 2200 , ja za dyplomowanego mam teraz 2800 po 17 latach , nie wspomnę o pierwszych 2 latach kiedy musieli mi dopłacać do najniższej

   • No niestety tyle zarabia księgowa w szkole ! Dyplomowany zarabia u nas 3500 do tego dostaje za godz ponadwym ok 1000 zł lub więcej czyli razem ma 4500! To budżetowka powinna strajkowac nie wy!

   • Jaka Praca taka Płaca!

 31. W d* sie przewraca. Na zwolnieniach jeszcze niektórzy, taaaa, buhahaha, specjalnie chyba, lewusy. Jak wy podchodzicie do swojej pracy? Dzieci bez opieki, wywalone. A rodzice to muszą wziąć urlop, ta? Za takie podejście to powinni was na bruk, a nie jeszcze podwyżki! Śmiech na sali. Oby wam nic nie skapnęło, nie za dużo tych roszczeń? Nieroby.

 32. A zapomniałem a co z pracownikami oświaty nikt z ZNP o nich nie pomyślał ważne żeby oni mieli a taka pomoc przeczkolna jest nierzadko jak mama czy babcia przytuli wysłucha a przeczkolnka tylko uczy, następna pani z co sprząta gotuje co one nie mają związku zawodowego a w małym procencie dokładają się do wychowania naszych dzieci

 33. Oki dać im 1000 podwyżki ale zabieramy kartę nauczyciela i rozliczamy z osiągnięć tak jest w Szwecji i wielu krajach Europy dlaczego nauczycieli pracuję w kilku szkołach przecież morze tylko kilka godzin dziennie Dramat. Zlikwidować komunistyczne zasady i dopuści młodych nauczycieli a nie te stare wygi co zaczynały w komunie rozpieszczone nieroby

  • Morze a może to różnica ojjjj podstawówka się kłania. Nie jestem nauczycielem i uważam że im się zero należy 10mc pracuje z uczniem i wielka praca 🤦‍♀️ im się należy dobry koniak.

 34. W dupach sie przewraca. Na zwolnieniach jeszcze niektórzy, taaaa, buhahaha, specjalnie chyba, lewusy. Jak wy podchodzicie do swojej pracy? Dzieci bez opieki, wyjebane. A rodzice to muszą wziąć urlop, ta? Za takie podejście to powinni was na bruk, a nie jeszcze podwyżki! Śmiech na sali. Oby wam nic nie skapnęło, nie za dużo tych roszczeń? Nieroby.

 35. Wydłużyć im czas pracy do 8 godz nygusy i nieroby pier…!!!!

  • Ale ja bym za te pieniądze dupy obcym dzieciom nie podcieral

   • Przepraszam ale chyba dzieciom w straszyć klasach d…py nie trzeba podcierac 😂 a do podcierania tylkow w przedszkolu jest pomoc nauczyciela która pracuje za grosze!

  • Ada.Ty jesteś bardzo chora.gdyz takich słów się nie używa. Chyba że jesteś pisiorem bo takie słowa są ich w codziennym słowniku

   • PiS zaprowadził porządek, dal 500 +, uszczelnić VAT i wieleby jeszcze wymieniać. Jeśli myślicie że za rządów PO byłoby lepiej to mieliście już namiastkę.