Dzisiejsza sobota, 24 sierpnia, należy do Głowna. Na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka, przy ul. Zgierskiej, na dobre rozkręca się tegoroczne Święto Miasta, które potrwa do północy. 

fot. ljs

Trwa  Eko-Piknik organizowany w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego, któremu towarzyszy rozbudowany kącik plastyczny dla dzieci i place zabaw. 

Odbyła się XIX edycja ekstremalnego spływu kajakowego – Mroga Trophy. Pucharowe trofea z rąk burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka odebrali najszybsi i najwytrwalsi. I miejsce zajęli Volodymyr Peredryk i Vitalii Myhaleniiuk (czas 1:31:04), II – Anna Wojtczak i Adam Nowak (czas 1:33:34), zaś III – Paweł Zajączkowski i Piotr Fiszer (czas 1:42:38). Specjalnie uhonorowany został najstarszy uczestnik spływu – Jan Wójcicki, który obchodzi dziś 70-te urodziny. 

Od godz. 18.30 na scenie pojawi się  zespół Top Girls. O 20. rozpocznie się koncert Varius Manx, a o 22.00 wystąpi zespół disco polo Extazy. Wieczór zakończy dyskoteka z DJ.

Imprezie towarzyszą m.in. stoiska lokalnych organizacji, takich jak Niezapominajka i ŚDS oraz TPZ Arkadia. Jest wesołe miasteczko oraz strefa gastronomiczna. 

 

1 komentarz

  1. widzita, ukraincy potrafia :D:D:D

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.