Możliwości wsparcia finansowego poszukują wolontariusze, którzy zaangażowali się w akcję społeczną, której celem jest pomoc w odbudowie lokalu gastronomicznego przy ul. Kopernika w Głownie. W czwartek, 1 sierpnia, lokal został zniszczony wskutek pożaru spowodowanego zapłonem gazu.

Pożar w budynku miał miejsce w czwartek, 1 sierpnia. fot. Tomasz Kret

Inicjatorką trwającej zbiórki jest Emilia Kocemba, mieszkanka Głowna, która wraz z rodziną często korzystała z usług restauracji, a tuż po pożarze od razu przystąpiła do działań, mających na celu wsparcie obiektu.

– Ta zbiórka jest wyrazem solidarności oraz chęci pomocy ludziom, którzy przez kilka lat tworzyli wspaniały projekt. Zależy nam, by udzielić wsparcia tym, którzy dziś znajdują się w potrzebie, bo wiele stracili w pożarze. Wierzymy, że to wspaniałe miejsce powróci, dla ludzi, którzy wciąż na to czekają – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem.

Dodajmy, że chętni mogą pomóc nie tylko materialnie, lecz także poprzez pracę. Na terenie lokalu prowadzone są obecnie prace remontowe, w których nieodpłatnie pomagają m.in. stali klienci restauracji.

– Jednego dnia jest nas mniej, innego więcej, ale najważniejsze, że możemy pomagać wspólnie. Każda para rąk do pomocy się przyda, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych. Pracy zostało jeszcze naprawdę dużo, a jest to czas spędzony w życzliwej atmosferze oraz miłym towarzystwie – zaznacza pani Emilia.

Zbiórka finansowa na odbudowę lokalu prowadzona jest poprzez portal zrzutka.pl. Datki na remont lokalu można również wpłacać na indywidualny numer konta zbiórki: 07 1750 1312 6886 4922 6239 5951. Akcja potrwa do 8 września br.

13 komentarzy

 1. Jezeli jest Zbiórka to chyba jasne że ubezpieczenia nie było? Wystarczy głowa ruszyć. Ale Oczywiscie znieczulica ludzka się obudziła. Żałosne.

  • No to gratuluję biznesplanu.
   Jeżeli komuś szkoda było wydać pieniądze na ubezpieczenie, to naprawdę żałosne jest robienie zbiórki na nieodpowiedzialnego prywaciarza.

 2. Zainteresowany

  Zbiórka powinno się zorganizować dla poszkodowanych pracowników jeżeli sobie tego życzą.

  Jak ktoś słusznie wcześniej zauważył, remont powinno pokryć ubezpieczenie, o ile właściciel tej restauracji je miał.

  Swoją drogą ciekawe, czy w tym interesie przestrzegane były zasady BHP, nie codziennie bowiem wybuchają butle w gastronomii.

 3. Czy takie najlepsze to pojęcie względne, ostatnio mamy spory wybór i skalę porównania. Jeśli już szkoda, to tylko pracowników bo im się najbardziej oberwało,ale oficjalnie to chyba ta firma nikogo nie zatrudnia,tak jak i na kasę nie nabija, parę razy bywaliśmy i ani razu nie dostaliśmy rachunku tylko bon z drukarki no nie ładnie.mamy także nadzieje że panie będą nieco milsze.

 4. Trzymamy kciuki. 🤛

 5. A od czego jest ubezpieczenie? Teraz to już na wszystko trzeba robić zrzutkę

  • kupatwejstarej

   a pierwsi wlasciciele nakradli za granica xD bawi mnie niezmiennie to Glowno, mafia i brudne interesy gonia jeszcze lepsze pomysly xD oczywsicie nie twierdze, ze obecni wlasciciele sa jacys nie tego, ale wlasnie… gdzie ubezpieczenie?

 6. “Ta zbiórka jest wyrazem solidarności oraz chęci pomocy ludziom, którzy przez kilka lat tworzyli wspaniały projekt.”

  A to nie jest tak, że to już przynajmniej trzeci właściciel z trzecią ekipą działa w tym miejscu?
  Ale oczywiście kto chce i może niech pomaga. Dobrego jedzenie w Głownie nie ma zbyt dużo.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.