Bez utrudnień przebiegają egzaminy gimnazjalne w naszym mieście. Dziś (11 kwietnia) trzecioklasiści z Gimnazjum Miejskiego oraz Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą.

Punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęli pisemny egzamin z przedmiotów przyrodniczych. W rozmowie z naszym reporterem na chwilę przed wejściem do egzaminacyjnej sali przyznali jednak, że to matematyka jest dziś ich bolączką.


– Myślę, że z testem z zakresu przyrody sobie poradzę, ale trochę martwi mnie zdawanie matematyki. Wydaje się, że jestem dobrze przygotowana, ale obawiam się, że pytania mogą mnie zaskoczyć – zauważyła jedna z uczennic Gimnazjum Miejskiego w Głownie.

Większość uczniów pozostawała jednak w dobrych nastrojach, a ich spokój płynął z doświadczenia pierwszego dnia egzaminu, kiedy zmagali się z zadaniami z zakresu języka polskiego oraz historii i WOS-u.

– Wczorajszy egzamin był bardzo prosty, co upewniło mnie w przekonaniu, że jestem dobrze przygotowana, więc w kolejnych dniach także sobie poradzę – przyznała inna uczennica.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.