Każdego dnia widać, jak zmienia się plac budowy ulicy Wąskiej, która powstaje za Parkiem im. Armii Krajowej w Głownie.

W ramach przewidzianej w projekcie wymiany gruntu pod drogę, najpierw usunięto podłoże niebudowlane, by następnie powstałą w ten sposób znaczną różnicę poziomów niwelować poprzez systematyczne nawożenie materiałów nadających się pod budowę. Wielotonowe wywrotki z piaskiem transportują go na miejsce nawet po kilka razy na dobę, koparka rozprowadza go na planie drogi, walec wyrównuje. Niedawno ruszyły prace przy budowie obrzeży.

Budowa ul. Wąskiej w Głownie. Fot. EWR

Ciężki transport materiałów niekiedy utrudnia ruch w rejonie skrzyżowania ul. Dworskiej z Łowicką. Nieco ograniczone są też możliwości korzystania z parkingu między kościołem a parkiem, bo – co ważne – tymczasowo zmieniono tu organizację ruchu, ustalając pierwszeństwo dla pojazdów wjeżdżających na parking z Dworskiej.

Ulica Wąska ma zostać wybudowana i oddana do 14 czerwca, projekt przewiduje też jej odwodnienie i oświetlenie. Wzdłuż nowej jezdni powstaną miejsca postojowe.
Miejski przetarg na budowę Wąskiej wygrała firma Marbudex ze Skierniewic.

Na zdjęciach stan prac na 9 kwietnia.

Budowa ul. Wąskiej w Głownie. Fot. EWR
Budowa ul. Wąskiej w Głownie. Fot. EWR

3 komentarze

  1. To zaraz czeka nas wysyp menelstwa.

  2. Dla spożywających, to super wiadomość, że będzie szeroko.

  3. Wygląda na to, że ulica Wąska wbrew swojej nazwie będzie bardzo szeroka. Zwłaszcza licząc z ciągiem parkingowym. Przy okazji wg map ulica Dworska zaczyna się od Łowickiej (nie można więc wjechać z niej na parking). Chyba, że oznakowania na Targeo są błędne, co może się zdarzyć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.