Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie przystąpiła do adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców projektu Instytutu Książki pod hasłem “Mała książka – wielki człowiek”.

Celem projektu jest zachęcenie rodziców z dziećmi w wieku 3-6 lat do odwiedzania biblioteki, a także do codziennego czytania pociechom.
Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do miejskiej biblioteki otrzyma w prezencie książkę “Pierwsze czytanki dla…” . Obok książki, w wyprawce czytelniczej dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece mały czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą także coś dla siebie także rodzice i opiekunowie dzieci – broszurę informacyjną “Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, która przypomni o ważnej roli czytania w rozwoju dziecka.

Wyprawki czytelnicze do odbioru w MBP. Fot. AW

Z początkiem września Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie (ul. Kopernika 45) powróciła do swoich regularnych godzin pracy. Można ją odwiedzać w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00 – 18.00, w czwartki od 8.00 do 16.00, a w soboty od 9.00 do 16.00. We wtorki biblioteka jest nieczynna.

Projekt “Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce, a na dzieci w wieku 3-6 czeka ogółem 300 tysięcy wyprawek czytelniczych! Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.