Jako jedna z wielu polskich miejscowości nasze miasto zgłoszone zostało do udziału w plebiscycie “Twoje miasto z góry” organizowanym przez popularno-naukowy kanał Planete+. Zwycięska miejscowość zostanie przedstawiona z lotniczej perspektywy w specjalnym odcinku programu „Polska z góry”.

Do udziału w rywalizacji miast, rodzinną miejscowość zgłosił Łukasz Patora – młody fotograf, który od dawna interesuje się wykonywaniem ujęć krajobrazów z lotu ptaka. Choć dziś mieszka już w Łodzi nadal często powraca do bliskich sercu zakątków, mając nadzieję na to, że Głowno będzie mogło się nadal rozwijać, a swoim pięknem i potencjałem przyciągnie turystów z całego kraju.

Dąb Wolności jest jednym z najczęściej podziwianych zakątków naszego miasta. fot. EWR

– Ekipa, realizująca program dysponuje profesjonalnym sprzętem, umożliwiającym tworzenie ujęć, które póki co pozostają poza moim zasięgiem. Program ma sporą oglądalność, a ważne wydaje się również to, że ukazuje piękne zakątki Polski z oryginalnej, lotniczej perspektywy. Chciałbym, żeby realizatorzy przyjechali do mojej rodzinnej miejscowości, która wiele ma do zaoferowania mieszkańcom i turystom – tłumaczy Łukasz Patora.
Swój głos na Głowno można oddać raz dziennie na stronie internetowej plebiscytu: https://twoje-miasto.planeteplus.pl/miejscowosc/958714-glowno Głosowanie potrwa do 1 sierpnia br.

7 komentarzy

  1. Tylko szkoda że te fotki są słabe jak sik pająka.

  2. Mieszkaniec

    Z innej beczki a propos zdjęcia dębu . Czy nasz Dąb Wolności zdobył jakieś zaszczytne miejsce w konkursie na “Drzewo roku “

  3. Widziałem zdjęcie zgłoszone do tego konkursu, niestety ale to nic specjalnego. Siła tylko w głowie ale na pewno nie w dobrych gustach.

    • Przykro mi ale niestety muszę się zgodzić z Pana opinią. Ale głosujmy, może coś z tego będzie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.