Po 25 latach z funkcji prezesa OSP w Głownie zrezygnował Andrzej Ruciński. Swoją rezygnację z członkostwa w zarządzie wspomnianej jednostki złożyła również większość dotychczasowych członków.  Kontrowersje wzbudziło szczególnie sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

Burzliwe okazało się walne zebranie sprawozdawcze z działalności głowieńskiej OSP, które odbyło się dziś, 10 marca. Podczas posiedzenia swoją rezygnację ze stanowiska prezesa oficjalnie ogłosił Andrzej Ruciński.

– Prezesem byłem przez ćwierć wieku, a dzięki zaangażowaniu nas wszystkich wiele spraw zmieniło się na lepsze. Była to jednak ciężka praca społeczna. Dziś prowadzenie OSP przypomina prowadzenie zakładu pracy i staje się trudne – powiedział na pożegnanie.

Dodajmy, że z członkostwa w zarządzie OSP zrezygnowała większość członków, wskutek czego konieczne dla dalszego funkcjonowania jednostki stało się powołanie nowego zarządu. Nowym prezesem OSP Głowno został Andrzej Wawrzyn.

Kontrowersje wśród zgromadzonych wywołało sprawozdanie zaprezentowane przez przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Piotra Wielogórskiego. Odczytany przez niego protokół wskazywał na liczne nieprawidłowości oraz nadużycia dotyczące m.in. sposobu dysponowania środkami finansowymi oraz niewłaściwej gospodarki paliwowej.

– Po raz pierwszy spotykam się z sytuacją, w której podczas kontroli nie uczestniczy żaden z członków zarządu. Nie mieliśmy szansy, by odnieść się do tych zarzutów, coś wytłumaczyć czy skorygować – zauważył Andrzej Ruciński.

Dodajmy, że zarządowi OSP nie zostało udzielone absolutorium za okres sprawozdawczy 2018.

Relację z dzisiejszego spotkania strażaków przeczytasz w „Wieściach z Głowna i Strykowa” w najbliższy czwartek – 14 marca.

12 komentarzy

 1. Cyt. pana Janeczka-“Byłem, być może, jedynym burmistrzem w Polsce, który chciał działać na korzyść miasta i na rzecz bezpieczeństwa jego mieszkańców, a został ukarany.” Pogratulować dobrego samopoczucia.

 2. tytki i inne gady znowu chcą przejąć władze i rozwalić coś co działa dobrze a przy okazji trochę namieszać tym co wszystkiego pilnują żeby działało

 3. tytki i inne gady znowu chcą przejąć władze

 4. Jeśli komisja przedstawia zarzuty to chyba coś jednak nie tak…

 5. Kierowca Mleczarni

  Pamietam kol.W całe Głowno to pamieta

 6. Pan (W) chce zrobic to co w Mleczarni!!!

 7. Kierownik strzelania

  “Świadoma służba, czyli pomaganie innym”

  “Służba jest źródłem życiowego spełnienia i warto rozbudzić w sobie motywację do pomagania. Nie bez powodu tak dużo szczęśliwych i spełnionych osób można spotkać w różnego rodzaju fundacjach czy organizacjach charytatywnych(…)”.

  Michał Pasterski

 8. Stara watacha znowu w grze w polityce nie wyszło trzeba niżczyc coś innego Brawo panie “W,, nie ma jak nie działać społecznie a krytykować innych Ps. a może rozliczyć działania Solidarności za pana kadecij