Komitet Wyborczy Wyborców Przyszłość Miasta na swoim facebookowym profilu ogłosił, że jego kandydatem na burmistrza Głowna będzie Wojciech Baleja.

Nie ma tu niespodzianki, o dużym prawdopodobieństwie, że tak się stanie pisaliśmy już w gazetowym wydaniu “Wieści” w miniony czwartek. Zapowiedzią startu Wojciecha Balei w wyborach burmistrza był fakt, że komitet, z którego startuje on w wyborach do Rady Miejskiej Głowna, a więc KWW Przyszłość Miasta, zarejestrował w sumie 9 kandydatów do rady – liczbę umożliwiającą zgłoszenie kandydata na burmistrza. Choć do 24 września Wojciech Baleja jeszcze nie został zarejestrowany jako kandydat na burmistrza, to informacja komitetu jest jednoznaczna, a on sam ją potwierdził w rozmowie z nami. 

Wojciech Baleja był radnym miejskim obecnej kadencji, ale złożył mandat i 17 lipca br. został przez premiera wyznaczony na pełniącego funkcję burmistrza Głowna. Obejmując to stanowisko spodziewał się, że start w wyborach burmistrza zaproponuje mu Prawo i Sprawiedliwość. Stało się inaczej i kandydatem PiS został Krzysztof Wawrzyn – radny obecnej kadencji i przewodniczący miejskiej komisji rewizyjnej. 

Wojciech Baleja startuje więc z komitetu niezależnego, o którym mówi, że założyli go jego przyjaciele.

Wojciech Baleja. Fot. EWR

Na 24 września zarejestrowanymi już u Komisarza Wyborczego w Łodzi kandydatami na burmistrza Głowna byli: 

Grzegorz Janeczek z KWW Grzegorza Janeczka 

Magdalena Szajder z KWW Magdaleny Szajder

Krzysztof Wawrzyn z KW Prawa i Sprawiedliwości

Poza Wojciechem Baleją, zamiar startu w wyborach burmistrza zadeklarowała (także na Facebooku) Iwona Waśkiewicz z KWW Iwona Waśkiewicz, o czym już pisaliśmy. Termin rejestracji kandydatów na burmistrzów/wójtów mija 26 września o godz. 24.00.

26 komentarzy

 1. Boże widzisz i nie grzmisz ?

 2. Do ZUZY – tak a propos zastępcy Urbanika. Piszesz bzdury bo Urbanik nie siedzi jak mysz pod miotłą bo i stanowisko ma i pieniądze . To z krwi i kości prawdziwy samorządowiec – wiedział gdzie i jak pozyskać pieniądze na inwestycje. Wrócił na stanowisko zastępcy dyrektora kancelarii sejmiku województwa łódzkiego a tam to na prawdę trzeba mieć “łeb na karku”. W takich miastach jak Głowno każdy w urzędzie ma swoją rolę – Janeczek jest od reprezentowania i podejmowania kluczowych decyzji, a Urbanik od roboty przy inwestycjach. Widać nie wiesz jak się funkcjonuje w samorządzie.

  • Wicedyrektorzy (dyrektorzy też) w urzędach to są od realizowania decyzji swoich przełożonych, a nie od podejmowania decyzji własnych.

 3. Pan Baleja niewiele zrobił dla dzielnicy, która wybrała go na radnego, może jako burmistrz? Trzeba dać szansę.

 4. Zagłosuję na tego Pana 😉

 5. Taa, szeroki front grona pedagogicznego zmierza radzić i rządzić.

 6. Nie ma co czasu tu marnować burmistrzem będzie Grzegorz Janeczek i lepszego kandydata nie ma ,przewaga będzie olbrzymia

 7. Duży plus chłopaku dla Ciebie że nikt Ci nie narzuci zastępcy. WadaJaneczka to Jego z góry narzucony zastępca który jaki jest każdy wie kto miał z nim choć do czynienia.Teraz siedzi jak mysz i czeka na wybory jak na boskie zmiłowanie bo ani roboty nie ma ani stanowiska a kasy brakuje. Janeczek to łebski gość ale boli to że zależny od PO i kolesiów.A wiem jak przyjmował ludzi na stanowiska. Teraz otacza się już ludźmi nawet z SLD bo Pani Baraniak jeszcze niedawno startowała z listy tej partii do powiatu.czerwona legitymacja w kieszeni a stara się o mandat radnej z PO…świat na głowie staje.

 8. Popieram – swiezej krwi potrzeba.Moze bedzie,bardziej operatywny.Mlody czlowiek.Szajderka na burmistr,a albo Iwona Waskiewicz.O kade im chodzi a co potrafia te dwie damesy.Ja duzo wiem o urzedach bo pracowalam ktis mnie wygryzl ze stołka wiem.kto.To bylo sporo czasu ale mam dobra opinie.Popieram

 9. Wczesniej nie glosujacy

  Wreszcie kandydat na ktorego warto glosowac! Wczesniej bylem uprzedzony do Pana Wojtka, jednak po pozaniu Go osobiscie zyskal moj szcunek oraz aprobate. Jestem godny podziwu tego, ze jest wierny swoim idealom, dazy do celu i przede wszystkim jest czlowiekiem bardzo rodzinnym. Wierze w to ze wygrywajac wybory Wojciech pokaze wszystkim swoim przeciwnikom ze sie mylili! Glowno moze jedynie zyskac!

 10. Serio świat zwariował chyba …

 11. A kto to jest ten Baleja? Z kad on jest?

 12. Jest osobą niezależną, za którą nie stoi żadna partia lub zastępca 🙂

 13. To raczej rodzice powinni się wstydzić, że nie nauczyli swoje dzieci szacunku do starszej osoby. Ja uważam, że Wojciech Baleja nadaje się na burmistrza. Ma swoje zasady, których się trzyma i za to go lubię.

 14. JAK WYGRA TO NIECH LEPIEJ PRZYPILNUJE URZĘDNIKÓW z um głowno ŻEBY MNIEJ ZRZĘDZILI I BYLI POZYTYWNIE NASTAWIENI NA LUDZI .

 15. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Na pewno sobie poradzi. Jest samodzielny i niezależny:)

 16. A co mają zajecia religii do zarządzenia miastem gdzie gimnazjaliści mają gdzieś swoich rodziców którzy nie potrafili nauczyć szacunku do drugiego człowieka a później oczekują cudów od nauczycieli a moim zdaniem Pan Wojciech Baleja jest idealnym kandydatem na burmistrza Głowna a osoby które nie znają go osobiście proponuje Najpierw poznać a później oceniać

 17. Najlepszym komentarzem bedzie brak komentarza

 18. Nawet pislam go nie wystawil, wiec…pan powinien sie dalej edukowac bo jak kiedys religia wrici tam gdzie jej miejsce czyli do kosciola to dla tego pana nie bedzie pracy w tym kraju z jego wyksztalceniem:-)))

 19. Człowiek który nie potrafił zapanować nad 20-30 osobami na lekcji religij ma rządzić w kilkunasto tysięcznym mieście. Dobry żart 🙂