Za Parkiem im. Armii Krajowej powstanie wkrótce ulica Wąska. W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się wycinka drzew i zakrzaczeń, a dziś wyburzono pustostan.

Intensywne prace trwają codziennie – od rana do późnego popołudnia. Ulica Wąska ma usprawnić ruch w rejonie Placu Wolności, który uzyska połączenie z ul. Dworską. Wzdłuż nowej drogi powstaną też nowe miejsca parkingowe.

Miejski przetarg na budowę ulicy Wąskiej, ogłoszony pod koniec ubiegłego roku, wygrała firma Marbudex ze Skierniewic, która złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę, opiewającą na 758.347,04 zł. Nowa ulica, wraz z miejscami parkingowymi i oświetleniem ulicznym ma powstać do 14 czerwca.

Tu powstanie ul. Wąska. Stan prac na 7 marca. Fot. EWR

5 komentarzy

  1. Zainteresowany

    Czekam na nowe nasadzenia w parku rekompensujące wycięte drzewa w ramach tej inwestycji.

  2. Mnie ta inwestycja nie cieszy. Buduje się nową ulicę, podczas gdy ok. połowa ulic w Głownie tonie w błocie. Miejsc parkingowych przybędzie na Pl.Wolności, gdy powróci płatne parkowanie, ale upór burmistrza w tej kwestii dobrze nie rokuje.Zostaje jeszcze sprawa porządku w tym rejonie. Za dnia Plac cieszy oko i miło tam przysiąść choć na chwilę, ale po zmroku zmienia się w enklawę dla spożywających alkohol i tor wyścigowy. Trwa to już tyle lat, że chyba jest to temat tabu dla włodarzy.

  3. Jaki hotel skąd takie informacje?

  4. Cieszy mnie, że będą tam miejsca parkingowe. Mam nadzieję, że więcej niż kilka. Tym bardziej, że w związku z nową inwestycją w hotel na Młynarskiej ilość miejsc w tamtym regionie wyraźnie spadnie (nawet jeśli nie jako miejsce pod budowę, to jako parking wykorzystywany przez gości). Najlepiej gdyby to była wymiana przynajmniej 1:1 (za każde miejsce parkingowe mniej na Młynarskiej, dodatkowe na Wąskiej). A swoją drogą, to obstawiam, że ten hotel, to szybciej będą kwatery pracownicze niż hotel typ “Zacisze”.