Z przyczyn ekonomicznych decyzją zgromadzenia wspólników zmniejszono zarząd Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Głownie do jednej osoby.

Pozbawienie MZWiK sp. z o.o. stanowiska wiceprezesa ma w 2019 r. przynieść ponad 100 tys. zł oszczędności – niezbędnych w obliczu trudnego wyzwania, jakim jest kosztowna modernizacja oczyszczalni ścieków.

Decyzję ustanawiającą w miejskiej spółce zarząd jednoosobowy podjął 12 września pełniący funkcję burmistrza Głowna Wojciech Baleja, a 13 września uchwałę odwołującą wiceprezesa Aleksandra Fracha podjęła 4-osobowa Rada Nadzorcza zakładu. Odwołany wiceprezes zachowuje prawo do uposażenia dodatkowego, należnego mu zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych oraz do odprawy w wysokości 3-krotności miesięcznego wynagrodzenia.

Prezesem MZWiK pozostaje Jerzy Olejniczak (na zdjęciu).

Prezes MZWiK Jerzy Olejniczak na sesji Rady Miejskiej w Głownie. Fot. EWR

Wojciech Baleja powiedział nam dziś, że za decyzją o ustanowieniu jednoosobowego zarządu nie kryje się nic poza czystą analizą ekonomiczną i potrzebą wdrożenia oszczędności.

Więcej napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

6 komentarzy

  1. Baleja był katechetą,Kiepskim karechetą.I tego barana zrobili.p.o.burmistrza Głowna?Kiepski żart a wyniki już widzimy

  2. No własnie, pytanie jest czy ten wiceprezes był w ogóle potrzebny, jeśli nie to lepiej jak np. zwykli pracownicy dostaną po przysłowiowe 100 zł do comiesięcznej pensji.

  3. Niedobrze gdy na poziomie samorzadu największą rolę odgrywa polityka ale równie niedobrze gdy pieniądze są trwonione na coś, co jest niepotrzebne.

  4. Pan pełniący obowiązki mówi, że za decyzją nie kryje się nic???? No poza tym, że wiceprezes jest z PO.

    • Pewnie tak jest, ale z drugiej strony po co utrzymywać zbędne stanowiska. Jeżeli zgodnie z prawem zarząd może być jednoosobowy …

    • Nie, że nic, a oszczędności. Jakie ma znaczenie gdzie należy Pan wiceprezes?