Chociaż pogoda w czasie tegorocznej majówki nas nie rozpieszczała, wiele mieszkańców Głowna, korzystając z wolnego czasu, spędziło sporo czasu w plenerze. Spacer czy jogging byłby dla nich o ile wiele milszy, gdyby nie śmieci, na które wszędzie napotykali.

Lodówka w lesie, 1 maja 2019. fot. Kacper Pacek
Lodówka w lesie, 1 maja 2019. fot. Kacper Pacek

W najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa piszemy o tym, gdzie ludzie najbardziej śmiecą, co można znaleźć w lesie, przy kościele i przy cmentarzu. Przytaczamy też – niestety odosobniony – pozytywny przykład na to, jak można spędzić czas na biesiadzie w plenerze i kulturalnie, a potem po sobie posprzątać.

Materiał przeczytasz w wydaniu papierowym i cyfrowym https://lowiczanin.info/cyfrowe-wydanie/.

13 komentarzy

 1. Grzywna? pewnie to tacy którzy nie maja z czego spłacić….za kark i na roboty publiczne, wysprzątać chodniki co do jednego pecika, to samo takich brudasów do lasu z worami i poszli do ROBOTY aż by para z nosa szła!!!;]

 2. Zainteresowany

  Nie wiem już jak zmienić tą polską mentalność brudasa. Ręce opadają.
  Ostatnio w lesie przy Sikorskiego osobiście przypilnowałem typa, aby podniósł i wyrzucił do kosza puszkę po piwie, którą cisnął na ścieżkę.
  To chyba jedyny sposób.

 3. Tak,przy okazji, piękna zmiana na stanowiskach szefa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (Woźniak)
  i powołaniu jego zastępcy (Urbanik).
  Właśnie ze Spółdzielni dostaliśmy pisma ze wzrostem opłat za dostawę wody i odprowadzenie ścieków.
  Trzeba przecież było znaleźć dodatkowe pieniądze. SKANDAL!!!

  • Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie lubi podwyżek. Należy jednak zauważyć, że wysokość taryf została ustalona w roku 2018 (na trzy lata z góry) przez niezależną od Samorządu Głowna instytucję rządową Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (decyzją WA.RET.070.1.51.2.2018 podpisaną przez Dyr. Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Jacka Podlewskiego). Informacja na ten temat znajduje się od roku na stronie internetowej ZWiK (http://mzwikglowno.pl/). Prosimy o regularne zaglądanie na strony Urzędu Miejskiego w Głownie oraz innych jednostek miejskich. Znajdują się tam zawsze aktualne informacje.

   • To prawda co pisze Miasto Głowno, sprawdzałem już to kiedyś. Obecna polityka kadrowa i więcej etatów z wysokim wynagrodzeniem będzie miało bezpośredni wpływ na cenę wody i ścieków dopiero za 2 lata. Wcześniej będzie po prostu mniej pieniędzy np. na inwestycje.

  • Anka Skakanka

   Taaa, czyli mamy placic wiecej za tak podstawowe uslugi zeby ktos mial na wysokie pensje. Patologia i tyle.

 4. Antonio Banderas

  Mandaty po 20-40 tysi. Nie płacisz do kicia. Jak tak można swój kraj zaśmiecać?

 5. Zbulwersowany

  Zatrudnić strażników leśnych i gonić brudasa.

 6. Czyścioch

  Za małe są kary. Dostałby z 10 tysięcy grzywny i już po problemie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.