Sporo od dziś (26 marca) zmieni się w Głownie. W związku z ogłoszonym w tym tygodniu rządowym zakazem wychodzenia z domów bez pilnej życiowej konieczności, na ulice nie wyjedzie autobus miejski. Zamknięte zostały także obiekty rekreacyjne.

Z uwagi na szczególną sytuację epidemiologiczną Miejski Zakład Komunalny w Głownie zawiesił komunikację miejską w Głownie. W praktyce oznacza to, że podróż autobusem będzie niedostępna dla pasażerów do odwołania.

Plac zabaw przy zalewie “Mrożyczka” w Głownie. W najbliższych dniach z niego nie skorzystamy.

Dziś zamknięte zostały również wszystkie obiekty rekreacyjne, których administratorem jest MZK. Należą do nich place zabaw na plaży, w okolicy parku linowego oraz przy zalewie „Mrożyczka” (wraz z tzw. wiatami rekreacyjnymi).

Do odwołania nie skorzystamy także z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się przy ul. Dworskiej 3.

8 komentarzy

 1. Podobno Janeczek osobiscie w kombinezonie w razie potrzeby odbierze od nas segregowane smieci. On wszystko zrobi by nas uratowac. Wierze w niego

 2. Z punktu selektywnej zbiórki odpadów, to już przesada.

 3. Trochę słabo z tą komunikacją miejską. Zawsze się mówiło, że przede wszystkim korzystają z niej starsi ludzie, a przecież właśnie oni w ramach pilnej potrzeby życiowej udają się do lekarza lub apteki. Nie wiem czy ktoś to przemyślał.

  • ......................

   Jeśli taką, a nie inną decyzję podjęto, to autobus musiał jeździć już naprawdę pusty. Przecież (w przeciwieństwie np. do Łodzi, gdzie ograniczono kursowanie MPK) koszty funkcjonowania komunikacji w Głownie w związku z koronawirusem się nie zmieniły, jako że przejazd jest bezpłatny dla pasażerów.

  • Jakiego lekarza teraz? Starsi ludzie mają siedzieć w domu. Bardzo dobra decyzja.

   • Też uważam, że podjęcie uchwały aby nie chorować jest najlepszym rozwiązaniem. Niedawno prowadziłem tutaj dyskusję z kimś na temat zasadności utrzymywania komunikacji miejskiej. Głównym argumentem za, było to, że właśnie starsi ludzie potrzebują narzędzia do transportu.
    Jeśli jednak faktycznie wycofanie wynikało z obserwacji jazdy pustego autobusu, to ok.

   • Zdaje się, że nie tylko posłanka Mucha uważa, że starsi ludzie do lekarzy chodzą dla rozrywki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.