Głowieńscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzież 869 naklejek, które można wymieniać na pluszowe maskotki w ramach akcji lojalnościowej sieci Biedronka.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Zgierzu Magdalena Nowacka, podejrzany o kradzież mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności obsługi sklepu, gdy ponownie przyszedł tam na zakupy. 

Do kradzieży doszło w sobotę 20 października, kiedy to 25-latek podczas robienia zakupów zabrał ze stoiska kasowego 869 naklejek, które upoważniają posiadaczy do wymiany ich na pluszowe zabawki. Wartość naklejek została oszacowana na 869złotych (1 naklejka = 1zł). Gdy 3 dni później mężczyzna wrócił do tego samego sklepu, żeby zrobić zakupy został rozpoznany przez obsługę. Pracownicy wezwali na miejsce policjantów, którzy dokonali zatrzymania podejrzanego.
Podczas przeszukania u zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 457 naklejek. Mężczyzna w rozmowie z mundurowymi przyznał, że wziął te naklejki, jednak nie tłumaczył motywów swojego postępowania. 25-latek noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W przeszłości podejrzany nie był notowany za konflikty z prawem.

Część skradzionych naklejek była już wklejona do albumów, za które można otrzymać słodziaki. Fot. Policja

2 komentarze

  1. Co to za czasy że ludzie już nie kradną bo są głodni tylko kradną żeby mieć jakieś głupie misie

    • kradna te naklejki bo wiedza ze ludzie sa idiotami i placa na olx za nie, zeby dostac te “gowniaki”, ktore mozna kupic na aliexpress za 5$ xD
      pomine juz glupote frajera, do 5 lat wiezienia za kradziez naklejek, muahahahaha.