Na sesji Rady Gminy Nieborów w czwartek 31 czerwca, Henryk Bakalarski, radny z Bełchowa przedstawił odpowiedź Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie rozpoczęcia procedury zmierzającej do powołania do życia gminy Bełchów. Jest ono pomyślne dla gminy Nieborów – niepomyślne dla inicjatorów oderwania Bełchowa od niej.

Przy głosie radny z Bełchowa Henryk Bakalarski – fot. arch/tb

Przypomnijmy, grupa inicjatywna mieszkańców Bełchowa wyszła z inicjatywą powołania do życia gminy, w skład której wchodziłyby: Bełchów, Bełchów Osiedle, Dzierzgówek i Dzierzgów. Za poparciem tego pomysłu opowiedziało się ponad 500 mieszkańców, głównie Bełchowa. Pismo w tej sprawie grupa skierowała do rady MInistrów 30 marca tego roku. Większość mieszkańców Dzierzgowa i Dzierzgówka była przeciw.

Radny Bakalarski, jeden z liderów grupy inicjatywnej, przedstawił na sesji Rady Gminy Nieborów pismo, które 24 maja wysłał do niego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sebastian Chwałek. Napisał on w nim „Minister właściwy d.s. admnistracji publicznej nie planuje obecnie działań w celu wszczęcia procedury (…) w sprawie utworzenia gminy Bełchów.

Więcej o sprawie i dyskusji na sesji na ten temat w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina

1 komentarz

  1. Nadzieja umiera ostatnia, a szanse zawsze są kwestia woli!!! Nigdy nie mów nigdy – ta sytuacja odkryła prawdziwe twarze tych, którzy akurat powinni to zdecydowanie poprzeć i być ze swoimi wyborcami lub nic się nie odzywać. To była okazja do pokazania jedności lokalnej społeczności, a nie manipulacji, strachu i obaw….

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.