Mamy – członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Bielawy świętowały razem Dzień Matki, zorganizowany w tym roku w sobotę 25 maja w Wojewodzy przez Gminną Radę KGW, miejscowe koło gospodyń oraz wójta.

Życzenia dla mam. Przy mikrofonie Zofia Mycka. Fot. KGW Wojewodza

Gminny Dzień kobiet rozpoczął się od mszy św. w kościele w Chruślinie, odprawionej przez proboszcza Huberta Wiśniewskiego, który przygotował dla mam wiersz i pieśń, za co zebrał owacje na stojąco.

Po mszy udano się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojewodzy, gdzie gości powitali wójt Sylwester Kubiński i przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Bielawach Irena Białas. Były życzenia dla mam i występy dzieci z Wojewodzy oraz zespołu muzycznego, złożonego z mieszkańców wsi.

Gminny Dzień Matki w Wojewodzy. Fot. KGW Wojewodza

Ważnym momentem uroczystości było udekorowanie zasłużonych pań Orderem Serca – Matkom Wsi. Otrzymały go: Elżbieta Dałek, Joanna Dziuda i Halina Marczewska z Wojewodzy, Bożena Stańczyk, Grażyna Sakosik z Borówka, Honorata Sitkiewicz ze Starego Waliszewa, Stefania Warszawska i Jadwiga Warszawska ze Skubik.
Dekoracji orderami dokonał przewodniczący Rejonowego Zwiazku Kółek i Organizacji Rolniczych Edward Gnat wraz z wiceprzewodniczącą Rejonowej Rady KGW w Łowiczu Jolantą Perzyną. Następnie wręczono dyplomy kilkunastu paniom zasłużonym w działalności kół gospodyń.

Gminny Dzień Matki w Wojewodzy. Fot. KGW Wojewodza

 

Występy dzieci. Fot. KGW Wojewodza

 

8 komentarzy

 1. Iwona z Sobockiej Wsi

  Jest mi niezmiernie przykro, że zepsułam sielankowy nastrój Mieszkańcom/Podatnikom gminy Bielawy i powiatu ŁOWICZ (tam jest BAZA KORUPCJI), ale powinniście wiedzieć, na kogo płacicie swoje ciężko zapracowane podatki w UG Bielawy. Jeżeli będzie społeczne przyzwolenie na takie dziadostwo, jak w UG Bielawy, to kolejne pokolenia młodych Podatników zostaną skazane zaocznie! na utrzymywanie takich skorumpowanych do szpiku kości-bez kręgosłupa moralnego!! pasożytów społecznych, jak wójt UG Bielawy!!!

 2. Iwona z Sobockiej Wsi

  a jeżeli chcecie wiedzieć, jak mgr wójt Kubiński “załatwia” starsze Panie na potrzebę szantażu celem ochrony swoich szwindli przed ujawnieniem ich organom ścigania, to zapraszam na Sobocką Wieś 15-moja Mama chętnie opowie o przygodach z mgr wójtem UG Bielawy Sylwestrem Kubińskim (Dziennikarzy już zaprosiłam:-) i pokaże dowody rzeczowe przestępstwa organu zwanego WUG Bielawy w osobie mgr wójt Kubiński Sylwester, znajdujące się tuż tuż.. za MOIM PŁOTEM na terenie posesji Sobocka Wieś Nr domu 16.

 3. Iwona z Sobockiej Wsi

  Dizadkowie, Rodzice, a także WNUKI POWINNI O TYM WIEDZIEĆ, bo każdy dorosły pracujący lub pobierajacy świadczenie emerytalne Mieszkaniec GMINY BIELAWY płaci wysokie podatki na wynagrodzenie dla takiej skorumpowanej karykatury urzędnika, jak mgr wójt Kubiński właśnie!

 4. Iwona z Sobockiej Wsi

  OCZYWIŚCIE WYROK JESZCZE NIE ZAPADŁ, ALE ZAPADNIE I BĘDZIE SKAZUJĄCY DLA TEJ KARYKATURY URZĘDNIKA WYSOKIEGO SZCZEBLA W UG BIELAWY, A ja WOBEC TEJ KARYKATURY URZĘDNIKA MAM SZCZEGÓLNE ZOBOWIĄZANIA, które zamierzam sukcesywnie spłacić, bowiem mgr wójt Kubiński należy do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze najprawdziwszej mafii, działającej z powodzeniem przynajmniej od 2015 roku!!! w powicie łowickim, i z równie wielkim powodzeniem szantażującej mnie i moją Mamę lat 76, która ma swoje macki (wsparcie korupcyjne) w SKO Skierniewice i w.. ŁODZI.

 5. Iwona z Sobockiej Wsi

  Dzień Matki to piękny dzień, ale mgr wójt Kubiński (tzw. urzędnik) profanuje swoją osobą każde święto, a to w szczególności właśnie.., bowiem moja Mama lat 76 z m. Sobocka Wieś 15 jest ofiarą tej karykatury urzędnika, której biznesowo-dochodowe znajomości z tzw. wpływowymi elitami gminy i powiatu nie pozwoliły mu na zachowanie postawy urzędnika w 2015 roku, 2016 roku, 2017 roku, 2018 roku i w 2019 roku, wręcz przeciwnie: zachował się, jak bardzo doświadczony przestępca.

 6. I babcia Mycka

 7. Oj podobno się tam działo,do dziś co niektórzy dojść do siebie nie mogą ….

 8. Tak się bawi tęczowy psl i jego lizusy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.