Trzech radnych Rady Gminy Bielawy zawiązało Klub Radnych Razem Dla Gminy Bielawy. To pierwszy taki klub w bielawskim samorządzie.

Zgłoszenia klubu dokonano na poprzedniej sesji rady, a wczoraj – na sesji 24 kwietnia – rada uzupełniła skład gminnej Komisji Rewizyjnej o członka klubu, co jest wymogiem ustawowym.

Przewodniczącym Klubu Radnych Razem Dla Gminy Bielawy jest radny Adam Krysicki, wiceprzewodniczącym – radny Krzysztof Antczak, a trzecim członkiem klubu został radny Michał Kostrzewa.

Klub Radnych Razem Dla Gminy Bielawy. Fot. EWR

Klub otrzymał od gminy jako miejsce spotkań salę ślubów USC. Tutaj jego członkowie będą pełnić dyżury w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 9.00 do 10.00, a także będą dostępni na godzinę przed każdą sesją rady gminy, czyli zazwyczaj od godz. 9.00, bo sesje w Bielawach zwoływane są na 10.00, najczęściej w ostatnią środę miesiąca.
Członkiem gminnej Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Bielawy z ramienia klubu został Michał Kostrzewa.

Adam Krysicki powiedział nam , że klub powstał z woli współdziałania na rzecz gminy, że jest apolityczny i ponadpartyjny i otwarty na nowych członków.
Więcej informacji – w gazetowym wydaniu Nowego Łowiczanina za tydzień.

9 komentarzy

  1. LICZY SIĘ TYLKO KARIERA!

  2. TA KORUPCJA NAZYWA SIE URZĘDNICZO-FUNKCYJNA, BOWIEM SĄ W NIĄ ZAMIESZANI URZĘDNICZY I FUNKCYJNI, JAK POLICJANCI I PROKURATORZY, KTÓRZY NA PRYWATNE ZLECENIE WPŁYWOWYCH BIZNESMENÓW GMINY I POWIATU i W CELU OCHRONY ICH INTERESÓW FINANSOWYCH WYCISZAJĄ WSZYSTKIE SPRAWY OD 2015 ROKU, A KONKRETNIE TO UWALAJĄ JE ZA POMOCĄ DWÓCH rodzajów decyzji: UMORZYĆ POSTEPOWANIE LUB NIE WSZCZYNAĆ POSTĘPOWANIA – dlatego ta korupcja ma sie doskonale!!!

  3. Jeśli sprawa finansowania fikcyjnej OSP Gaj zostanie ”’zamieciona pod dywan”’to znaczy że radni boją się wójta albo są w te sprawę zamieszani? O nielegalnym wyprowadzaniu środków finansowych z budżetu gminy wiedzieć musiał cały pion księgowy w gminie,teraz pewnie intensywnie myślą jak wyciszyć i zatuszować sprawę! Czy nowy klub będzie dążył do wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy? A może powinien zostać powiadomiony PROKURATOR? w końcu defraudacja środków publicznych to przestępstwo ścigane z urzędu!?Jak ustosunkuje się do tej sprawy nowo powstały klub radnych?

  4. na tzw. sesji Rady Gminy Bielawy 😀

  5. a może ja się do tego klubu zapiszę i UJAWNIĘ PODATNIKOM GMINY SZWINDLE MGR WÓJTA PUBLICZNIE

  6. wobec wykrytych przeze mnie juz w 2015 szwindli w UG Bielawy i żadnych pozytywnych zmian po ujawnieniu szwindli, wydaje mi się, że tzw. Rada Gminy UG Bielawy jest tylko obciążeniem finansowym dla Podatników/Mieszkańców Gminy.

  7. ..jednak pętelka powoli, powoli, ale się zaciska, bowiem mgr wójt Kubiński to najgorsza karykatura urzędnika na najwyższym stołku w UG Bielawy, z jaką ja osobiście miałam do czynienia w moim zawodowym życiu urzędnika 🙂 facet wydymał nawet WSA w ŁODZI W 2016 ROKU i to był majsterstick dymanka 😀 prawdziwe mistrzostwo matactwa materiałem dowodowym w tzw. post.adm. znak: RPG.6730.10.2015 na szkodę Skarbu Państwa RP, w obliczu tego “wydymanko” zwykłego Podatnika, jakim jestem ja, to dla niego żaden sukces 😉

  8. SKORO MGR KUBIŃSKI NADAL SIEDZI NA STOŁKU, TO WIADOMO, ZE POZYTYWNYCH ZMIAN W ZŁODZIEJSTWIE SZYBKO NIE BEDZIE 🙂

  9. Czy nowy klub ma zamiar popierać działania nieudolnego wójta? Czy może w końcu przyjrzy się defraudacji środków publicznych min.na OSP GAJ , która nie istnieje !!! Do kogo trafiały te pieniądze i kto je zwróci ? jest to HIT ostatniej sesji . Brawo radni którzy przejrzeli na oczy !! Co na to nowy klub??

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.