W świetle nieoficjalnych jeszcze wyników wyborów wójta w gminie Bielawy, wygrał je Sylwester Kubiński z KW PSL, na którego zagłosowały 1284 osoby. 

Uzyskał przewagę nad kontrkandydatem Pawłem Janikowskim, wystawionym przez KW PiS, na którego głos oddały 1083 osoby. 

W wyborach wójta głosów nieważnych oddano 55. Frekwencja wyniosła ponad 50 %.

W pierwszym powyborczym komentarzu Sylwester Kubiński powiedział, że cieszy się z okazanego mu przez wyborców zaufania i postara się go nie zawieść. Przyznał, że kampania wyborcza, zwłaszcza w ostatnim okresie przed ciszą, nie była łatwa, bo do mieszkańców dotarły ulotki zawierające nieprawdziwe informacje na jego temat, które musiał on prostować m.in. na Facebooku. Zapowiadał on tam wystąpienie na drogę prawną w celu ustalenia i ukarania autorów fałszywych i szkalujących go treści. 

Teraz Sylwester Kubiński cieszy się z nieoficjalnej jeszcze wyborczej wygranej, która proporcjonalnie jest lepsza, niż ta w wyborach z 2014 r., gdy jego przewaga nad ówczesnym rywalem mierzona była w zaledwie kilkunastu głosach.     

 

 

94 komentarze

 1. To prawda, w tamtym roku było pełno upoważnień, i na pewno nie było to czyste zagranie.
  Te wybory pokazały tylko, że ludzie nie ufają obecnemu wójtowi i chcą zmian, ale niestety, kolejne lata upłyną nam pod znakiem stagnacji (w najlepszym przypadku),choć ja uważam, że już same wyniki wyborów pokazują, że cofnęliśmy się. Przykro mi, że nic się w gminie nie zmieni, myślę, ze Pan Janikowski wprowadziłby świeży powiew powietrza do gminnego życia! Ale już nie ma co komentować. No, a lepiej nie będzie- pod każdym względem. Zróbcie jeszcze wysypisko pod samym nosem to już w ogóle zdechniemy żywcem.

  • Iwona z Sobockiej w gm.Bielawy

   więcej nadziei Wyborco, bowiem jednak ruszyło w prokuraturze dochodzenie p-ko mgr wójtowi Kubińskiemu, choć tenże organ WUG Bielawy-podobnie jak i organ PINB Łowicz 😉 pewnym był, że jego machloje pozostaną ściśle tajne na wieki 😉

 2. Iwona z Sobocka Wieś

  co do tej szkalujacej ulotki, której nie czytałam, to po moich 4 letnich doświadczeniach z mgr wójtem Kubińskim nie zdziwiłabym się, gdyby to sam organ WUG Bielawy wypuścił na gminny rynek takową ulotkę-byłoby to naprawde sprytne, nie twierdze, że to uczynił, jednak oświadczam, że ja nie zdziwiłabym sie, gdyby ujawniono, ze stoi za tym sam organ WUG Bielawy

 3. Iwona z Sobocka Wieś

  Podatnicy, przestańcie bać się! podawać prawdziwe dane! Dzwoniłam dzisiaj do PR, ale na łączach siedzi jakaś w…na pani na maksa i pyta mnie w jakiej sprawie chce rozmawiać z prokuratorem, odpowiadam zgodnie z prawdą, że w osobistej, a pani na łączach: prokurator nie ma osobistych spraw 😀 och jaka ta pani zorientowana 😉 Miłego dnia 😀

 4. Iwona z Sobocka Wieś

  Polak żyje po to , by walczyć 🙂
  Słyszałam doniesienia dot.sfałszowania poprzednich wyborów w gm.Bielawy, ale nie posiadam dowodów na powyższe, natomiast pomyślcie sobie, ile to trzeba zachodu-bedąc wójtem:-) by zdobyć o kilka lub nawet 1 głos więcej w wyborach?
  Moim zdaniem bardzo niewiele 😀

  • Może nie tyle sfałszowane, co dobrze rozegrane. Po przegranej I turze na cały Urząd padł blady strach. “Bo co to będzie? Przecież zwolni wszystkich! On nie będzie dobrym Wójtem! Ten chociaż nikogo nie zwolni (…)” i wiele, wiele innych bzdur! Ostatecznie Pan Kubiński “wygrał”, ponieważ pracownicy zostali wyszkoleni, by brać upoważnienia od znajomych, sąsiadów, członków rodziny, gdy ci są np. chorzy i nie są w stanie samodzielnie pójść na wybory i oddać swój głos. Przewaga wyniosła kilkanaście głosów.

   • Iwona z Sobockiej Wsi

    koryto wszak najważniejsze, jednak.. nie wszyscy w UG Bielawy “kochają” Kubińskiego 😉

  • Z perspektywy czasu żałuję, że tego nie udokumentowałam w postaci nagrań. Telewizja z pewnością by się tym zainteresowała. Choć myślę, że obecnie to tylko kwestia czasu. Te kilkanaście głosów przewagi sprzed 4 lat niczego nie nauczyło Wójta, ani pracowników. Tak duże poparcie dla kontrkandydata powoduje tylko radość z wygranej, ale nie widzi się tego, że niemal połowa straciła całkowicie zaufanie.

 5. wojt na pewno czyta komentarze, wiec prosze wziac pod uwage chociaz raz nasze prosby, jezeli bedzie rozprawa to chcemy w niej uszczestniczyc, prosze podac do publicznej wiadomosci date i miejsce widowiska. jezeli nie ma pan nic do ukrycia to to chyba nie bedzie zaden problem?
  ja bardzo chetnie poslucham, co ten pan ma do powiedzenia, bo powiem szczerze, ze ulotke czytalam i nie widzialam tam zadnych obrazliwych slow skierowanych w jego strone, klamstw zadnych tez nie zauwazylam- czysta prawda. kto siedzi w temacie od x czasu ten wie, co sie dzieje i jak to wygląda.
  REKA REKE MYJE.

  • Też chętnie wezmę udział. Szkoda, że nie było debaty przedwyborczej. Myślę, że rownież cieszyłaby się ogromnym zainteresowaniem.

 6. Jeżeli będzie sprawa w sądzie w sprawie ulotek, proszę, aby na rozprawę Pan Wójt zaprosił telewizję i inne media (z wyłączeniem Nowego Łowiczanina).
  Niech pokażą całą prawdę o budowie wysypiska, która trwa już 8 lat, i to, co się dzieje z pieniędzmi przeznaczonymi na wysypisko- a także w gminie.

  • Myślę, że wiele osób z przyjemnością stawiłoby się na takiej rozprawie.

  • Iwona z Sobockiej Wsi

   ooo to interesujące dla mnie.., a co do NŁ to nie mam doń zaufania, a nawet podejrzewam, ze obowiazuje tam zakaz ruszania pewnych tematów, jak np. wszechobecna w kilku organach powiatu korupcja

 7. Ciekawe czy te “fałszywe” wiadomości na ulotkach na pewno są fałszywe. Co ktoś inny zrobi wójt zawsze mówi “zrobiliśmy” ten obiecany asfalt od 4 lat w wielu miejscowościach nie został wylany może w ciągu najbliższej kadencji wójt się wyrobie i obietnicy dotrzyma …

  • 12 km nakładek asfaltowych? Rachunek jest prosty i nie kłamie – to zaledwie 3 km w skali roku. Śmiech na sali.
   PS. “Wyborco” fajnie, że masz ten sam nick, ale dodaj jakąś cyfrę, czy coś, co by mogło nas odróżnić 😀 Wiesiek z Soplicowa jest tylko jeden 😀

 8. Drogi Wyborco mieszkam w tej gminie 11 lat i szczerze w mojej miejscowości działalności wójta nie widać. Działalność wójta to widać ale np w gminie Domaniewice ale nie u nas. Pan wójt potrafi tylko obiecywać i nic więcej.

  • W mojej, poza “łatkami” na drodze i super nowoczesnym sposobem na sypanie piaskiem zimą, również nie dostrzegam działalności wójta.

   • To podobnie jak u mnie. A tyle Pan wójt obiecywał.

   • Obieca jeszcze wiele.

   • My wam szczerze współczujemy ale naprawdę ludność pokazała kogo widzi na stanowisku wójta!! Przykro nam że wasz kandydat przegral i to nie pierwszy raz? widocznie ludzie wiedzą jaki jest, a pisanie źle na naszego wójta świadczy o niemożności pogodzenia się z tą sytuacją i głupocie, pozdrawiamy ?

   • Drogi Janie nie wiem jak można cieszyć się z wyboru wójta, który nic nie robi. Popatrz na inne gminy ile wójtowie robią np w Kiernozi czy nawet tu bliżej w Domaniewicach. Zarówno poprzedni wójt jak i obecny robią coś dla gminy i mieszkanców a nasz nie robi nic taka prawda.

  • Jan współczuję tylko naszej gminie. Szkoda, że w wyborach wypowiedziała się tylko troszkę ponad połowa. Pisanie źle? Widocznie zasłużenie. Wszystkie gminy wokół nas wyśmiewają i mają rację. I tak będzie cały czas. Wszystkie podane przykłady są tylko jednymi z licznych. W każdym razie, czekamy na spełnienie obietnic i kolejne tym razem 15 km (3km na rok kadencji) nakładek asfaltowych i łatek na drogach, no i oczywiście doprowadzenie do porządku wszystkich dróg zniszczonych przez objazdy.

  • Iwona z Sobockiej Wsi

   pan wójt Kubiński potrafi przede wszystkim MATACZYĆ!!! materiałem dowodowym w postępowaniach administracyjnych przy czynnym udziale podległych mu urzędników i nawet dobrze mu to wychodziło.. do niedawna 😀

 9. Biedni wy zwolennicy p z PiSu jesteście zazdrośc was zżera ale nic już nie zrobicie wyniki mówią same za siebie dwa razy przegrał zatem panu mówimy papapa

  • Iwona z Sobocka Wieś

   “miłe” to będą złego skutki, gdy po d…e dostanie wreszcie pewien gminny organik malutki..

  • Choćby kontrkandydata wystawiło Koło Gospodyń Wiejskich oddałabym na niego głos. Partia nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Popatrz może na artykuł odnośnie wyborów w Kiernozi, gdzie nie znajdziesz ani pół złego słowa na wygraną osobę. No, ale jeśli pracuje się na zaufanie wyborców, to efekt jest jak najbardziej wart każdego wysiłku.

  • Mati nikogo zazdrość nie zżera. A głosowałabym na każdego innego kandydat niż obecny wójt i nie byłoby dla mnie istotne z jakiej jest partii. Ważne aby coś robił dla gminy. A niestety ten wójt nie robi nic.

 10. Iwona z Sobocka Wieś

  panie mgr Kubiński-organie WUG Bielawy, czy ja -nomem omen Podatnik gminny- doczekam sie wreszcie, odpowiedzi na moje zapytanie, ile z kasy budżetu UG otrzymała za sporzadzony hot-gniot operatem w terenie zwany.. ta …….. urbanistka vel architekt Aleksandra B. z warszawskimi uprawnieniami, która razem z panem zatuszowała fakt istnienia samowoli budowlanej i pobudowlanego śmieciowiska po niej na terenie posesji Sobocka Wieś 16?? ZAPAMIĘTAJCIE pasozyty społeczne: nalezy was scigac i karac, a nie”wygranej” gratulować!!

 11. Iwona,tutaj Cie zaskocze nie jestem pracownikiem,a nawet rodziną, jestem mieszkanką gminy .

  • Iwona z Sobocka Wieś

   Kazdy ma swoje doswiadczenia z tym organem gminnym, a Ty mozesz mieć pozytywne-nie kwestionuje tego, ale staram sie otworzyc oczy Podatnikom na wszechobecna i skandaliczna w wykonaniu mgr Kubińskiego i podległych mu urzedników z UG Bielawy, np.Anita Małecka vel Morawska, doskonale zorganizowaną korupcję, której jestem ofiarą. Pisze te słowa jako urzednik państwowy z WS RP. Dla mnie organ WUG Bielawy mgr Kubiński to przestepca i pasozyt społeczny i on o tym doskonale wie od 2015 roku, ALE dopiero w tym roku dochodzeniówka ujawniła brakujace materiały-KONIEC OKRADANIA SP RP!

 12. Gratulacje dla Pana wójta. Taka jest demokracja mimo tego ze zmiana jest wymagana w tej gminie od kilku lat. Pan wojt pozostaje ale czy bedzie mial większość w radzie? Tego juz bym nie byl taki pewnie. Moze chociaz skończy sie ta sielanka Państwa radnych i troche przypilnuja Pana wójta i tego wszystkim życzę☺

  • Hehehe ale śmieszny jesteś hehehe zazdrośnik ??

  • Tutaj nie ma czego zazdroscic. Wygral to wygral, takie jest zycie- jednak trzeba spojrzec na to z innej strony, dostal tylko 55 procent glosow, reszta byla na drugiego kandydata. Czy to duzo? Uwazam, ze bardzo malo, bo prawie polowa ludzi ma zdjete klapki z oczu i zaglosowala na drugiego czlowieka, ktory moze moglby cos zmienic w tej gminie.. Ale jest jak jest, tego się nie zmieni.

   pozdrawiam

   • Na nic tak logiczne argumenty. Wygrana byłaby powodem do dumy dla zwolenników nieudanych rządów, nawet gdyby była zdobyta przewagą 1 głosu. I tak pada stwierdzenie, że większość zdecydowała 😀 Kto tutaj jest ciemnogrodem? Gdyby faktycznie było tak pięknie, wynik oscylowałby w granicach 70-80%.

 13. Gratulacje dla Pana Kubinskiego.Pomyślnej i spokojnej kadencji.

  • Iwona z Sobocka Wieś

   Dobre życzenia zawsze mile widziane, zwłaszcza od pracowników gminy, podległych mu i rodziny 😀

 14. No i niestety wygrała osoba, która znowu nic dla gminy nie zrobi. Przeprowadziłam się do tej gminy 11 lat temu i tak jak bylo wtedy tak jest i teraz. Po prostu będzie znowu 5 letnia kadencja nic nie robienia.

 15. Żeby gmina się rozwijała nie potrzeba budować wylęgarni szczurów na piaskach bankowych. Bo te szczury z tego cudownego śmietniska zjedzą was wszystkich.

  • Iwona z Sobocka Wieś

   no ale przecieeez dzieki mgr Kubińskiemu powstało tak niezbedne dla gminy Bielawy Schronisko dla Zwierzątek w Piotrowicach

   • I bardzo Dobrze zwierzątko tez potrzebuje pomocy!! Lepiej żeby się błąkalo bezpansko i zdychało na twoich oczach?? Masakrą

   • Sprawa schroniska też jest interesująca. W momencie, gdy wykonuje się telefon do Urzędu Gminy z informacją, że zimą, przy mrozach -15 st., od 2 tygodni błąka się wychudzony pies, w odpowiedzi słyszy się: “pies ma właściciela”. W sumie racja, każdy jakiegoś ma lub miał. Póki się nie znajdzie może się błakąć do woli, pogryźć kogoś, zdechnąć, a sprawą po jakimś czasie i tak zajmie się inne schronisko. Postawa godna podziwu. Jakie więc muszą być kryteria, żeby przyjąć psa do schroniska w Piotrowicach?

   • Iwona z Sobocka Wieś

    Mati, moocno uogólniasz temat budowy Schroniska w Piotrowicach 😀
    Idea owszem słuszna, jednak KULISY POWSTANIA, jak i finansowanie wymienionego budzą moje wielkie zainteresowanie – “zła kobieta” jestem..

   • A to że budzą twoje wątpliwości to mało ważne!!!

   • Iwona z Sobocka Wieś

    Mati, Twoje zdanie obchodzi mnie tyle, co zima stulecia sprzed trzydziestu paru laty, ale odpowiem na ten Twój wykrzyknik: organ WUG Bielawy mgr wójt Kubiński oraz szefowa przytuliska Jolanta Wojciechowska przy wspołudziale pożal się Boże jeszcze jednej “miłosiernej”, a mianowicie szefowej łowickiego TONZ Grażynki W. zmarnowali dwa Bogu Ducha winne psy tylko po to, by mógł powstac ich dochodowy psi interesik w Piotrowicach!!!

  • Wysypisko w Piaskach Bankowych nie da nam jako gminie żadnych profitow, procz tego, o czym wspomniala p. Dorota, czyli jedyne co nam pozniej zostanie to brud, smrod i ubostwo 🙂
   Aaaa, nie, przepraszam, jedyną osobą, która bedzie miala z tego ogromne zyski jest właśnie wójt gminy bielawy s. kubinski. dawajcie soba dalej manipulowac to na pewno bedzie lepiej.

   • Generalnie rozumiem osoby, które są przeciwko, bo sama nie chciałabym mieć w pobliżu miejsca zamieszkania wysypiska. Dla niektórych jednak, jeśli z daleka od Bielaw to jest w porządku.

   • to moze tak wlasnie powinno byc, zeby kazdej stronie pasowalo? a nie tylko tym, ktorzy przy wysypisku mieszkac nie beda? jest tyle niezamieszkalych terenow, a wojt akurat uparl sie na te lokalizacje. i to jeszcze na terenach chronionych. nikt mi chyba nie powie, ze to jest normalne?

   • Oczywiście, że nienormalne również dla mnie. Tak, jak powiedziałam – jestem cały sercem za tymi ludźmi. Nie widziałam żadnej z ulotek Pana “MB”, o których tak głośno. Słyszałam jedynie, że największym problemem dla osób zainteresowanych było to, że napisana z błędami. Sama ich nie lubię, ale w tak ważnej sprawie były chyba większe problemy niż to. To już nie klapki na oczach, to szczyt ignorancji. Ale napluj świni w oczy, a powie, że pada deszcz.

 16. Po co ta dyskusja zwolennicy p. Janikowskiego przyjmijcie z godnością przegrana i pozwólcie większości się cieszyć z wybranej naszego wójta i darujcie sobie wyssane z palca kłamstwa chyba społeczeństwo dokonało wyboru ?

  • Nie jestem zwolenniczką Pana Janikowskiego, tylko zmian, które są potrzebne w tej gminie. Zwycięstwem, które świadczy o ogromnym zaufaniu wyborców jest przykład Pani Beaty Miazek z gminy Kiernozia, którą obdarzyło zaufaniem ponad 80% ludzi zamieszkujących gminę. To jest powód do dumy i z pewnością mocny impuls do kolejnych działań. Tutaj, szansa była dana 4 lata temu, kiedy to odbyła się II tura i o “wygranej” przeważyło kilkanaście głosów i wiele upoważnień. Moim zdaniem szansa absolutnie niewykorzystana i tak będzie tym razem. 5-letnia kadencja tylko pogarsza sprawę.

  • Iwona z Sobocka Wieś

   ja nie głosowałam-jestem Szczecinianką, a mieszkam poza granicami RP, ale chętnie odpowiem, dlaczego nie zagłosowałabym NIGDY na tego tam.. mgr Kubińskiego, a dlatego, że jest to organ gminny skorumpowany do szpiku kości!!! i to TEN ORGAN GMINNY właśnie dorobił dokumenty do budowlanej samowoli mieszkaniowej w porozumieniu z organem PINB ŁOWICZ i SKO SKIERNIEWICE!!! ukrywając fakt istnienia samowoli budowlanej na terenie posesji Sobocka Wieś 16, która sąsiaduje w sposób bezpośredni z moją spadkową posesyjką 😀

 17. Iwona z Sobocka Wieś

  W 2015 roku organ WUG Bielawy mgr wójt Kubiński Sylwester wydał aż dwie!! pozytywne decyzje dla rzekomo mającej dopiero nastąpić w bliżej nieokreślonej przyszłości rozbudowy domu mieszkalnego na posesji Sobocka Wieś 16, a w tym samym czasie.. szefowa PINB Łowicz dorobiła papierki do tej samej rozbudowy domu stwierdzając, że została ona już dawno temu wybudowana, bo w latach 60-tych ub.stulecia przez dziadka obecnej właścicielki. Oba te organa-jak jeden! zgodnie i w porozumieniu z właścicielką rozbudowy ukryły fakt istnienia samowoli budowlanej na terenie posesji Sobocka Wieś 16 w gm.Bielawy.

 18. Ludzie przestańcie pierdolic , znów będziecie gownoburze kręcić ? Jesteście tak ciemni, ze niektórych wypowiedzi to się kurwa czytać nie da ! Ciemnogród je..ny !
  Boli was ku..a ? Boli !? I dobrze bo ma bolec !
  „Wyborca” chętnie zorganizuje Ci imprezkę będziesz wieśku tańczył do rana !
  Iwona nie kompromituj się , Ciebie tez coś boli ?
  A pan panie „MB” za te karteczki będziesz miał pan Ciepło … sąd się i prokuratura sie panem zajmie !

  • Panie HT trochę kultury w wypowiedziach też jeszcze nikomu nie zaszkodziło!

   • Kultura kulturą, ale oczernianie kogoś, wymyślanie bajek i bredni na temat jakichś imprez itp. … ile tego można słuchac ? . Nie stresuje sie , drażni mnie tylko jak ktoś nie stworzone bajki wymyśla na lewo i prawo . A i gratuluje kontrkandydatowi za tak dużą ilośc uzyskanych głosów 🙂 ! Pozdrawiam normalnych !

   • Takim tonem wypowiadają się tylko sfrustrowani ludzie. Tak Cię tekst o imprezie boli? Faktycznie, straszna brednia i bajka. Myślę, że trzeba się z tym udać do PROKURATURY. Tylko nie wiem, czy pozwani zmieszczą się na sali rozpraw, bo wszyscy mieszkańcy gminy o tym fakcie wiedzą i komentują. A komentują, bo mają do tego prawo.

  • Iwona z Sobocka Wieś

   co się tak stresujesz “Bielawianin” ?
   jak nie masz z tym nic wspólnego, to możesz spać spokojnie 😀

  • Iwona z Sobocka Wieś

   ja po prostu jestem “ZŁA KOBIETA”, która nie lubi pasożytów społecznych 😀

  • Iwona z Sobocka Wieś

   i mam do tego PRAWO 😀

  • Tak, boli. Właśnie ta ciemnogrodzka gmina. Wy nie kręciliście gównoburzy przed wyborami na Facebooku? Gdzie przez przekazanie własnej opinii, w formie żartu, niemalże zjedlibyście z nienawiści? Jakikolwiek kontrkandydat by się pojawił, zawsze jest i będzie zły i niegodny objęcia stanowiska wójta tej gminy.

  • CD. Niezależnie od tego, czy był to Pan Krysicki, czy teraz Pan Janikowski – każdy chce zwalniać pracowników Urzędu Gminy. No straszni są! PS. Tak, pochodzę ze wsi, podobnie jak Ty. Z tego, co mi wiadomo, Bielawy nie mają JESZCZE praw miejskich.

   • Iwona z Sobocka Wieś

    Ja operuje wyłącznie FAKTAMI – pozdrawiam 😀

   • Pani Iwono, nie wiem. Co do samowoli nie znam faktów, więc się nie wypowiadam. Odpowiedź do Bielawinina! musiałam podzielić na 3 części, ponieważ przekroczyłam maksymalną ilość znaków.

   • No jak pracownicy nic nie robią to po co komu tacy pracownicy a tym bardziej urzędnik co on jest dla interesanta a nie po to by z naszego sobie kieszenie napełniali

  • CD. No i jeszcze na koniec, jeżeli już wypowiadasz się publicznie zachowaj chociaż minimum kultury i uporządkuj sensownie, co chcesz napisać, bez zbędnych powtórzeń i błędów. Bo tak brzmi KONSTRUKTYWNA krytyka.

  • Iwona z Sobocka Wieś

   I JESZCZE JEDNO “Bielawianin” – W SIECI NIKT! NIE JEST ANONIMOWYM, wiec nie strasz, bo sam się ze…sz ;-P

  • witam, po stylu pisania wiem kogo ten komentarz 😉 jedyną osobą, którą coś boli jesteś ty 😉
   a sąd i prokuratura tobą może się zająć za szerzenie nieprawdziwych informacji, bo to co piszesz to zupełna nieprawda i próba oczernienia 🙂
   no a jak już wiadomo w internecie nikt nie jest anonimowy 🙂 bez pozdrowień 🙂

   • Po stylu pisania? Proszę Pana, ta Pani wskazuje swoje imię, miejscowość i nawet numer domu będącego w sąsiedztwie jej działki, więc chyba sprawą na której najmniej jej zależy jest właśnie anonimowość 😀

   • to tyczyło się bielawianina.

   • Zwracam honor. Nie da się ukryć, że to nie była niespodzianka. Bielawianin! słynie z takich wypowiedzi na Facebooku, nie potrafi przyjąć konstruktywnej krytyki i z braku argumentów sypią się wyzwiska. Tak, jak napisałam w jednym z wcześniejszych komentarzy – tak objawia się frustracja.

 19. Iwona z Sobockiej Wieś

  o to bardzo interesująca wygrana – ciekawam, czy Prokuratura w ŁOWICZU ruszy TERAZ temat dorabiania papierów do samowoli budowlanych przez mgr wójta Kubińskiego wespół zespół z naszą drogą, ale wyłącznie w utrzymaniu dla Podatników PINB ŁOWICZ : – D

 20. I ZNOWU TO SAMO PRZEZ KOLEJNĄ KADENCJĘ CZYLI NIC. ECH ŻYCIE ?

 21. Czas pomyslec o ścieżkach rowerowych i chodnikach dla mieszkańców gminy. Zajęciach organizowanych dla dzieci i młodzieży, wyjazdzach organizowanych dla mieszkancow gminy typu termy Uniejów, zoo, etc z dofinansowaniem ze środków budzetu gminy. Nic innego nie pozostaje, tylko dzialac Panie Wójcie!

  • Ha ha ha… Gmina nie ma bezdomnych ktorzy sponsorują mercedesy i inne które wymieniłeś… A tak z ciekawości łódzkie zoo wystarczy czy wolisz we Wrocławiu?

  • chcesz zoo? wycieczki na termy…? człowieku. wszystko rozkopane i nie ma jak przejechać, robota od pół roku stoi w miejscu, a ty chcesz na termy jechać. tragedia. nic tylko współczuć ludziom, którzy głosowali na kubinskiego, niech wojt zajmie sie sprawami ktore sa naprawde wazne a nie byle pierdolami.

   • Proponuję jeszcze przyjmować więcej osób na staże – tylko różnych, nie po 3 razy tych samych, Panie Wójcie. To jest spełniona obietnica? Jedni czekają 4-5 lat, a co najmniej 4 osoby był przyjmowane po kilka razy, aż zostały na stołeczkach na stałe. Podać imiona i nazwiska?

 22. Gratulacje dla pana wójta. Teraz tylko jak najszybciej postarać się o skladowisko odpadów, recykling moze jakąś biogazownie i niezależne źródła energii ,niech gmina się rozwija a nie cofa do średniowiecza!

 23. Gratuluję panu wójtowi następnej kadencji. A co do byłego już pana radnego z Helina to dobrze że nie przeszedł bo niema wcale honoru.

 24. Zwycięstwo trzeba świętować a porażki przeżywać z godnością. Pozdrawiam.

 25. No to Urząd Gminy zorganizuje kolejną imprezkę w Soplicowie. Całe szczęście, że nie z pieniędzy podatników 😀

 26. Bardzo źle się stało, gmina ma potencjał ale niestety obecny wójt nic z tym nie zamierza zrobić aby siebie i swoją klike utrzymać dalej na stołkach i przesiedzieć kolejne 4 lata….

  • Radzę przestudiować najpierw ile trwa kadencja a później zabierać głos 😉

  • jak się nie ma do czego doczepić to się doczepi do wszystkiego, nawet do najmniej ważnej informacji 😛
   szkoda gminy, cóż

   • O tym właśnie mówię. Żadnej konkretnej odpowiedzi. Czytam tylko “zazdrość”, “nie umiecie znieść porażki” itp. Gdzie natomiast odpowiedzi na wszystkie pytania i zarzuty? Gdzie świadomość, że cały czas chodzi o CAŁĄ GMINĘ, jako obszar? A nie stricte osobę, która będzie Wójtem z prawdziwego zdarzenia? Dla mnie mógłby to być Pan Pierdzisław z Pierdzisławic, z partii Pierdzichów, byleby tylko słuchał głosu wszystkich mieszkańców, a nie znajomków.