Trwająca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 703 na odcinku Chruślin – Brzozów to inwestycja, która nieustannie spędza sen z powiek mieszkańcom gminy Bielawy.

Przebudowa DW703 w okolicach Brzozowa, stan na 28 sierpnia 2019. Fot. EWR

Skontaktował się z nami rolnik z Brzozowa, który załamuje ręce nad zbyt wąskimi, jego zdaniem, połączeniami dróg lokalnych z trasą wojewódzką, wąskimi zjazdami na pola, a także utrudniającymi manewrowanie wysepkami.
Uważa, że istnieje realne ryzyko, że użytkownicy okolicznych pól nie będą “wyrabiać” na zwężonych zakrętach, co grozi stoczeniem się pojazdów z wielotonowymi ładunkami do równoległych do drogi głębokich na 2 metry rowów deszczowych.

Przebudowa DW703 w okolicach Brzozowa, stan na 28 sierpnia 2019. Fot. EWR

O tych obawach i o stanowisku inwestora napiszemy w gazetowym wydaniu Nowego Łowiczanina.

23 komentarze

 1. Życzę powodzenia kierowcom tirów przy manewrze ominięcia zatoczek. Małą osobówką z prędkością 40 km/h jest to niełatwe, by w Piotrowicach nie “zaliczyć” krawężnika, to co dopiero większym autem

 2. Małomiasteczkowy

  A ja mam bekę. Od bardzo dawna przeglądam plany budowy tej drogi, bo są i BYŁY dostępne w internecie. Jakie to Polskie, olewać to, co się dzieje dookoła, nie dbać o własny interes a potem narzekać, że jest coś nie tak. Wjazd za wąski? Czy sprawdziłeś rolniku dojazd do swojej posesji? Zapytałeś o możliwość poprawki?!

  Niech pierwszy rzuci skarpetą, kto przez Piotrowice jechał 50 km/h! Wysepki są i bardzo dobrze!

  Wąsko? No trudno, TRZEBA będzie zdjąć header! Nie będzie można 3 przyczep przeładowanych ciągnąć.

  Droga wojewódzka i gmina bielawy co do jej remontu nie ma wiele do powiedzenia. Mam nadzieję, że gmina ma plan naprawy swoich dróg gminnych po tej przebudowie.

  Droga rowerowa ?! No u się uśmiałem 😀 Potrzebne jak piasek w bucie 😀 Boicie się z dziećmi jechać 703ką no to można wiejskimi drogami na około!

  Rowy za głębokie. No tak, lepiej zaorać rowy i wszystko na równo zrobić. Jak przyjdzie burza i kilka dni popada to zdanie zmienicie.

  Ogólnie – cieszmy się, że będzie wreszcie szeroka i solidnie zrobiona 703, bo na odcinku Chruślin – Brzozów było tragicznie.

 3. Co nagle...

  Za krótko trwa ta przebudowa, powinna jeszcze kilka lat…

 4. Ta gmina Bielawy jak i całe społeczeństwo w gminie Bielawy to jest naprawdę jedna wielka pomyłka może pasy ruchu porobić wam po 15 m szerokości to wtedy będzie wam odpowiadać wtedy na pasie będziecie mogli jeździć po 3 kombajny na raz i też pewnie byście narzekali macie pełno pól dookoła to se po polach jeździć a nie po normalnych drogach wstydu nie macie tyłki miodem by wam smarował to też byście narzekali taką macie już mentalność nie Pozdrawiam was Dajcie robotnikom spokój bo Chłopaki robią wszystko co mogą abyście mieli wygodną drogę na dojazd swoimi powozami nara niewdzięczni ludziska

 5. Co do gminy Bielawy proszę tak bardzo nie narzekać chcieliście wójta macie wybraliście go chyba raczej w pełni świadomie także teraz swoje gorzkie żale Zostawcie na niedzielną Mszę w kościele a nie na portalach społecznościowych z drugiej strony dobrze że jest w miarę wąsko gdyż nie będziecie się ścigać samochodami wielkie brawa dla projektanta tego odcinka wreszcie bezpiecznie Pozdrawiam

 6. A co na to włodarze gminy BIELAWY. Siedza cicho jak myszy pod miotłą. Drogi lokalne rozzjerzdzone. Utrudnienia spowodowsne nie umiejetnościa firmy eurowia rozplanowania pracy etapami na poszczególnych odcinkach drogi

 7. Zjazdy na drogi lokalne to porazka . Zjazd na odcinki cmentarz szkola w Bielawach . Brzozow zjazd w strone borowa jakis zawijas. Zjazd z drodi 703 brzozow w droge na bielawską wies totalna paranoja.

 8. GOSIA

 9. W fazie projektowania każdy zainteresowany mógł wnieść zastrzeżenia, a teraz to mądry Polak, musztarda po itd., itp. Brak świadomości w narodzie.

 10. Ha ha ha przynajmniej osp krsg Bielawy będą miały wyjazdów więcej do wypadków. Na chwilę obecną gdzie każdy odcinek jest już otwarty to ludzie bez mózgu jeżdżą i zahaczają o niedokończone wysepki oraz krawężniki. No ale projektant drogi jak to projektował pewnie był pijany albo ślepy.

 11. Nie bardzo rozumiem pretensje mieszkańców gminy Bielawy, przecież mieli szansę wybrac innego wójta oraz radnych, dlaczego tego nie zrobili a teraz narzekają? Nie wiem.
  Zamiast budowania chodników i ścieżek rowerowych łatwiej jest zrobić ograniczenie prędkości do 40km/h, postawić fotoradar lub odcinkowy pomiar i zasilić skarb państwa.
  Płacimy podatki ZUS, KRUS itp i co z tego mamy? Nową trasę w której nie przewidziano chodników, przystanków autobusowych i ścieżek rowerowych.

 12. Czy ktoś pomyślał o tym, że zaraz zaczyna się rok szkolny!? Czy ktoś wie gdzie są przystanki?, (te nie dokonczone) którędy maja jeździć autobusy? W jaki sposób maja poruszać się dzieci?, bo to jak wygląda teraz droga nie można powiedzieć o bezpiecznym poruszaniu się tak dzieci jak i dorosłych. Brak chodników, to jest nieporozumienie!. Projektował to ktoś bez wyobraźni!!!

 13. Rozczarowana

  Jak można robić taką inwestycje i nie zrobić scieżek rowerowych? Ta droga czesto jezdza rowerami dzieci do szkoly albo wracaja z przystankow! Zamiast glebokiego rowu moznaby wygospodarowac miejsce na jednokierunkowa sciezke rowerowa po obu str drogi… poza tym zjazdy w drogi lokalne to jest jakas porazka… ani zaden tir tam nie wiedzie ani ciagnik z zaladowana przyczepa… poki jeszcze trwa przebudowa niech sprobuja to zmienic, nawet koszten nastepnego roku…

 14. No masakra, to już nie pojadę po pijaku ciągnikiem na pole, bo mogę w rowie wylądować.

 15. Architekt jak to projektował to nawet nie był zobaczyc położenia terenu a teraz są takie skutki

 16. Mieszkanka gminy Bielawy

  To jest totalna masakra…. wysepki tak są potrzebne że szok… rowy 🤪 Jezuuu kto wymyślił to ciekawa jestem jak np będzie jechała starsza Pani/ Pan będzie jechał jakis wariat tirem i zepchnie taka starsza osobę w ten debilny row to już ta osoba może z niego nie wyjść zywa ….I to fakt jeden robi reszta stoi więc poczekajmy z 3 lata na zakończenie oby 3 lata ….. podobno miała być ścieżka rowerowa no ale cóż….nasza gmina podobno nic takiego nie zgłosiła no brawo

  • Czy wiecie ludzie po co służą rowy? Może fakt są głębokie ale taki teren jak będzie was zalewać to co wtedy? Z wysepkami zgadzam się utrudniają w przejazdach z gabarytem ale tak chcieli spowolnić ruch by było bezpieczniej. A czy wy ludzie płacicie za to jak ktoś sobie stanie? Może odpoczywa albo ma przerwę na śniadanie? Wiecie jaka jest ciężka praca w takie gorączki? I do tego pracujemy minimum 10h

   • Mieszkanka

    Proszę Pana, o czym Pan mówi? Tak się składa że w mojej rodzinie również pracuje operator maszyny, która wykonuje drogi. Niech Pan się nie ośmiesza bo to co robi ta firma to istne jaja. Nie informują o żadnych utrudnieniach. Do domu w Bielawach jest problem z dojazdem bo generalnie każda droga zablokowana i by dojechać do domu trzeba jechać według przepisów albo przez Walewice albo przez Waliszew. Zapraszamy na miejsce by zobaczyć jak ludzia żyje się podczas budowy.

 17. Remont potrwa ,ale jak jeden pracuje a dzieśięciu stoi i nadzoruje ////

 18. Ten remont to porażka i utrudnienia dla rolników. Gdzie są parlamentarzyści? Tylko za łatwe rzeczy się drodzy kandydaci bierzecie? Nikt nie słucha opinii zwykłych ludzi? Wstydu nie macie!

 19. Ta inwestycja ciągnie się i ciągnie. Nie ma jednak co się dziwić skoro nawet na zdjęciach załączonych do artykułu nie widać jednej maszyny czy pracownika. Jeszcze to potrwa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.