Autostrada A2 w kierunku na Warszawę została całkowicie zablokowana na wysokości Nowostawów Dolnych w Gminie Dmosin po wypadku, do jakiego doszło tam z udziałem autobusu wiozącego dzieci oraz samochodu dostawczego. 

Wypadek wydarzył się o godz. 16.11 na 367 kilometrze A2, pół kilometra przed MOP Niesułków. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym Fiatem Ducato 23-latek uderzył w tył autobusu marki Bova. Autobusem tym jechała wycieczka Caritasu z gminy Nakło, licząca 51 dzieci i 6 opiekunów. 

W wyniku zderzenia pojazdów ranny został sprawca wypadku (kierowca Fiata Ducato) i z raną cięta głowy śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Do szpitala trafiła rownież trójka dzieci w wieku 9, 13 i 16 lat. Pozostali wycieczkowicze pod opieką ratowników medycznych czekali na zastępczy autokar, zorganizowany dla nich przez Starostę Powiatu Brzezińskiego wspólnie z Centrum Reagowania Kryzysowego Wojewody Łódzkiego.  

Na godz. 17.30 na miejscu była policja i straż pożarna, kilka minut później dla samochodów stojacych w korku otwarto zjazd z autostrady na drogę techniczną i dalej kierowano je na objazdy drogami lokalnymi. Na węźle Stryków ruch z A2 skierowano na drogę krajową nr 14. Duże natężenie ruchu na tej trasie widoczne jest m.in. w Głownie. Należy liczyć się z utrudnieniami.   

 

Wypadek na A2. fot. EWR
Wypadek na A2. Fot. EWR

2 komentarze

  1. Po co są te bramy na autostradzie zamknięte na 4 spusty???
    Szczególnie na nie płatnych odcinkach autostrady!!!!
    Należy wozić nożyce do cięcia kłódek, a nie stać po 5 godzin,
    bo debil nie umie jeździć. Drogą techniczną zjazd na inną drogę,
    a nie jazda pod prąd, pasem życia.

  2. W jakim stanie są dzieci???