W świetle pierwszych, nieoficjalnych jeszcze wyników na wójta w gminie Domaniewice zdecydowanym faworytem jest Paweł Kwiatkowski. Dotychczasowy wójt uzyskał poparcie 1298 głosujących.

Kontrkandydat na stanowisko wójta Michał Szafraniec uzyskał w głosowaniu  762 głosy.

To, póki co, wstępne wyniki, jednak biorąc pod uwagę, że są one policzone ze wszystkich obwodów, wynik nie powinien już ulec zmianie. Dodajmy, że w każdym z trzech obwodów większość głosów wyborców zdobył Paweł Kwiatkowski.

Według nieoficjalnych wyników do Rady Gminy Domaniewice 11 radnych pochodzi z listy PSL, zaś 4 radnych z listy PiS. 

 

 

8 komentarzy

 1. mieszkaniec gminy

  Prawda jest taka, że p. Pawłowi nie można wiele zarzucić, choć są wsie, które mocno faworyzuje, a są takie, które przez 8 lat dostały kilka nowych krzeseł do świetlicy… Mam nadzieję, że te 5 lat zostanie wykorzystane na zrównoważony rozwój każdej wsi i pozyskanie inwestorów dla gminy, młodzi ludzie uciekają na potęgę bo w gminie można znaleźć pracę jedynie jako sklepowy.

 2. Nie było innej możliwości. P. Paweł zasłużył-jak widać- na trzecią kadencję.
  A kontrkandydat…hmm uważa się za rolnika i szczycił się, że mieszka w gminie- co jest 2x nieprawdą. Pokazał się przed wyborami i słuch o nim zaginie. Niektórzy ludzie potrafią dużo mówić, a wiadomo jak to się kończy. xyz

  • mieszkaniec gminy

   Myślę, że jeżeli p. Michał startowałby z innego komitetu mógłby liczyć na większe poparcie. Poza tym PSL w naszej gminie trzyma się nadzwyczaj dobrze. Są 2-3 osoby tzw. szare eminencje, które mają dość duży wpływ na to co się u nas dzieje.

 3. Skoro większość wyborców wolała grzać tyłek przed telewizorem, zamiast ruszyć się i poświęcić kilka chwil na dopełnienie obowiązku wyborczego, to i wynik nie powinien zaskakiwać. Może gdyby brak obecności na wyborach skutkował brakiem możliwości ubiegania się potem o pomoc , to frekwencja byłaby wyższa.
  Z drugiej strony wybór też nie był jakiś powalający. Ale to i tak nie usprawiedliwia tych, którym się nie chciało postawić trzech krzyżyków.

 4. I będzie tak jak było.Ale zysk jest taki ,że trzeba się będzie bardziej postarać,bo wyborcy już wiedzą ,że nie ma ludzi niezastąpionych.

 5. Mieszkaniec gminy domaniewice

  I tak oto nic nie ulegnie zmianie nadal będzie brak rzetelnej informacji Petentów traktowany jak intruz a uzyskanie pomocy od pracowników graniczy z cudem przykladem klęska suszowa no chyba ze wójt się za to weźmie i będzie reagował na uwagi mieszkańców

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.