Od października wójt Gminy Głowno Marek Jóźwiak będzie zarabiał o około 1120 zł brutto więcej niż obecnie, a radni dostaną wyższe diety. 

Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz
Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Uchwałę wprowadzającą tę podwyżkę Rada Gminy Głowno podjęła na sesji 7 września.
Stosunek głosów (7 za podwyżką przy 6 przeciwnych) odzwierciedlił fakt, że jest to sprawa, która podzieliła radę. Wnioskodawca podwyżki, radny Piotr Kałuża, przekonywał, że wójt na nią zasłużył, bo pracuje bardzo dobrze, a nie miał podwyższanego wynagrodzenia od 8 lat. Przeciwnicy argumentowali, że zaproponowana podwyżka jest zbyt wysoka, a już bez niej Marek Joźwiak zarabia więcej niż burmistrz Głowna czy wójtowie gmin Bielawy i Domaniewice. Po podwyżce wójt gm. Głowno będzie otrzymywał brutto nieco ponad 11 tys. zł (obecnie zarabia 9900 zł brutto/mc).

Na tej samej sesji, 7 września, radni (10 głosami za przy 3 wstrzymujących się) uchwalili także dla siebie nowe (wyższe o 60 zł) stawki diet wypłacanych ryczałtem w wysokościach zaproponowanych przez radnego Jarosława Chałubca, czyli 480 zł/miesiąc dla przewodniczących komisji stałych oraz 450 zł dla radnych będących członkami komisji. Dieta przewodniczącego rady w wysokości 1200 zł/miesiąc nie została podwyższona i pozostaje na dotychczasowym poziomie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.