Radni Rady Gminy Głowno na sesji 30 listopada ustalili wysokość wynagrodzenia wójta oraz wysokość swoich diet.

Nie dziwi specjalnie fakt, że na ustaleniach tych wójt, nie mający większości w radzie, co nieco stracił w stosunku do poprzedniej kadencji, a rada co nieco zyskała.
W poprzedniej kadencji radny za pracę w radzie otrzymywał 450 zł miesięcznie, przewodniczący komisji 480 zł, a przewodniczący rady 1200 zł. Teraz zaproponowano i przegłosowano stawki następujące: 600 zł dla radnego nie będącego przewodniczącym komisji, 680 zł dla przewodniczących komisji i 1250 zł dla przewodniczącego rady. Przed głosowaniem nad projektem uchwały w tym kształcie, 10 głosami przeciw przy 5 za odrzucono wniosek formalny radnego Piotra Kałuży o pozostawienie diet na poziomie z poprzedniej kadencji. Ostatecznie poddano więc pod głosowanie projekt uchwały z nowymi stawkami, za którymi rękę podniosło 10 radnych przy 5 głosach przeciwnych.

W punkcie przewidzianym na ustalenie wynagrodzenia wójta, przewodniczący rady Jarosław Chałubiec w trybie wniosku formalnego złożył do przygotowanego przez siebie wcześniej projektu autopoprawkę, polegającą na ustaleniu dodatku specjalnego w wysokości 20% (a nie 40% jak pierwotnie proponował) wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Przygotowując projekt uchwały sugerował się stawkami z poprzedniej kadencji, ale doszedł do wniosku, że bardziej stosowane byłoby nie ustalanie od razu dodatku specjalnego na najwyższym poziomie. Autopoprawka ta przeszła 9 głosami za przy 5 przeciwnych i 1 wstrzymującym się. Uchwałę z autopoprawką przewodniczącego przyjęto 10 głosami za przy 5 przeciwnych.

Oznacza to, że wójt gminy Głowno, po zsumowaniu wszytskich składników, miesięcznie zarobi 8620 zł brutto. To mniej, niż zarabiał w poprzedniej kadencji. Szczegóły opublikujemy w gazetowym wydaniu Wieści.

Fot. EWR

50 komentarzy

 1. Kiedy zmiana będzie w Popowie?

 2. Noooooo akurat pani dyrektorowa na biologi to się dobrze zna dział ,,Ciało człowieka” ma w jednym paluszku ha ha nie wyszło w młodszych klasach, wszyscy wiedzą jaka z niej nauczycielka to sie teraz z biologią popróbuje………..jak nie wyjdzie mąż coś wymyśli

 3. A co wojt obiecał?? Że zrobi porządek w popowie!! I co!? I znowu się prowadza ze swoim przyjacielem!! Czyżby zamydlenie oczu ludziom!! A pani fortunowa od września dostanie dodatkowe godzinki biologii!! Współczuję waszym dzieciom poziomu wiedzy!!

 4. Apel do wszystkich nauczycieli w popowie , szukajcie sobie nowych miejsc pracy bo niedługo dyrektorowa przejmie wasze fakultety ? nie ma to jak szkoła w Kutnie. Szkoda tylko że wiedza u dzieci zamiast rosnąć będzie na niezmienionym poziomie ? ale czego więcej można się po tej pani spodziewać! ?

  • A jeśli można wiedzieć to jaki kierunek teraz w Kutnie skończyła?

   • Biologię ???

   • No to faktycznie wiedzą teraz blyśnie po takim Kutnie. Powinno się zamknąć tę uczelnię!!! Jak te nasze dzieci będą przygotowane do egzaminu skoro będzie ich uczyła tak wykształcona nauczycielka?!! Szkoda gadać. ..

 5. Bardzo dobrze że radnym wzrośnie dieta, oni chociaż działają, dzięki ich profilowi na fb wiemy o tych szachrajstwach wójta i jego bandy, otworzyli nam oczy pokazali na co idą nasze pieniądze! Zgadzam się z poprzednikiem ratlerka zagonic do budy. Wyrzucić że szkoły razem z jego nieatrakcyjną małżonką!

 6. Panie wojcie a ten dyrektorek z popowa to taki trochę pana ratlerek szczeka i szczeka tylko że się go nikt nie boi. Kiedy zagoni go pan do budy?

 7. do Anonima- bzdury wypisujesz jeżeli zabierasz głos w to najpierw uzupełnij swoją wiedzę a dopiero pózniej komentuj

 8. Hehe widac ze wójtowi żal d…e ściska i na pomoc wezwał swoją ciemną psią miernote żeby parę komentarzy dodała 😉 wójt wynagrodzenie miał adekwatne do długów które w gminie narobil… W żadnej w okolicy tak dużego zadłużenia w stosunku do przychodów nie ma a i sam wojt najwyższą pensje pobieral za nic nierobienie. Od roboty ma swoich urzedasow a radni sami muszą pracować mając jeszcze swoją pracę zawodową (oprócz tej siostry Shreka bo ona sie tylko opier…a 😉

  • że wójtowi obniżyli pensję to ludzi tak nie razi, ale że radni sobie dali taką podwyżkę za to że spotkają się trzy razy w miesiącu i trochę po gimnastykują przy głosowaniu tak jak im karzą dwaj panowie to już lekka przesada

   • Nie rozumiem. Każdy mógł się zgłosić na radnego. Trzeba było startować, jak tak fajnie jest. Ktoś Tobie albo “ludziom” zabronił?

  • Anonim – miernota to Ty jesteś:)

 9. No na Wójta to najlepiej metoda kija i marchewki, jak bedziesz cacy znaczy dobra wola współpracy to mu skapniemy parę stówek! A sobie to 600!!! i kto wnioskował oraz przegłosował Klubowicze wszystko po to aby nowych i młodych radnych sobie podporządkować!

 10. Radni podwyższyli sobie diety, zanim cokolwiek dla gminy zrobili. Brawo wy! Radni obniżyli wynagrodzenie wójta, a ewentualną podwyżkę uzależniają od dobrej pracy p.Jóźwiaka. Brawo wy!

 11. 8620 brutto to 6100 zł do ręki. Mało? Przecież tej Wójt nic nie robi. Od wszystkiego ma pracowników.

  • Jak za to, że nic nie robi – to sporo kasy. jednak w Gminie siedzi, A 600 za jedną wizytę w Bronisławowie to kupa szmalu.

 12. jeszcze jeden paradoks proszę państwa w obecnej radzie jest dwóch sołtysów w poprzedniej było trzech oni biorą kasę jako radny i jako sołtys – gdzie tu moralność

  • mało precyzyjnie napisałeś chodzi tu o pobieranie diety radnego i sołtysa za uczestnictwo na tej samej sesji- jedna osoba a diety dwie

 13. Nie rozumiem czemu atakujecie Państwo Pana Dałka. Jest dobrym radmym mającym wady, co nie oznacza że nie cieszy się autorytetem i szacunkiem wśród radnych i mieszkańców.
  Diety radni podnieśli? Są na poziomie ok 40% najwyższej stawki jaką mogli sobie uchwalić.
  To będzie dobra kadencja rady ?

  • Dla Rady tak z taką kasą:) dla mieszkańców – wstyd na to patrzeć… 5 lat będzie wyglądało tak: Wójt kontra Przewodniczacy obecnej i przewodniczący byłej kadencji… reszta będzie patrzeć co się dzieje i inkasować po 6 stówek:)

   • Sami tak wybraliście to macie. Trzeba było wszystkim stanąć po jednej stronie albo wójta albo radnych z PSL to by takich szopek nie było.

 14. Czego wy chcecie od tych radnych??? Nareszcie jest rada która ma coś do powiedzenia a nie jak dawniej. W poprzednich kadencjach cała piętnastka tańczyła jak im wójt zagrał nie mając o niczym pojęcia. Teraz przynajmniej będą patrzeć gminie na ręce. Tak trzymać i nie dajcie się nowi radni!

  • Rada to nie komisja reiwzyjna – to osony organ oni mają działać, a nie na starcie podnosić sobie kasę… to są młodzi ludzie, którzy dopiero poznają sektor budżetowy i się uczą… słabo to widzę… Każdy mówił o rozwoju i promocji Gminy, a z tym składem to kolejne lata wegetacji.

   • Nie pleć bzdur… piszesz tak jakby ci “starzy” radni mieli pojęcie na temat “sektora budżetowego”. Poza tym, komisja rewizyjna nie jest organem jak piszesz. To rada wybiera ze swojego składu komisję rewizyjną w celu realizacji określonych zadań, zatem rada to również komisja rewizyjna.

   • Broń Rady i zobaczymy jak daleko przez te 5 lat zajedziemy… cały czas niech rewidują i za to kasę biorą, a długi jak były tak będą tyle w temacie.

 15. zdziwiony jestem że klub radnych nie chwali się na swoim profilu fb że zaoszczędził trochę kasy obcinając wójtowi pensję , a przepraszam sobie podnieśli i to o 1/3 w sumie wychodzi więcej niż obcieli wójtowi, no rzeczywiście chwalić się nie ma czym

 16. Fatalne dla radnych komentarze

 17. 600 zł ? nie chciałoby mi się za takie pieniądze tracić czasu na bycie radnym tym bardziej że 500 + mam za darmoszkę

 18. zgadzam się z mieszkańcem gminy zdecydowana większość radnych nie ma pojęcia nad czym głosuje i właśnie dlatego nie zabierają głosu choćby oboje wiceprzewodniczący słychać ich tylko kiedy czytają protokoły z komisji . na dodatek jeden wiceprzewodniczący to nawet przeczytać dobrze nie potrafi co mu napisali a druga osoba mimo że ma ukończone kilka fakultetów to od siebie nie potrafi nic dodać. a pieniążki to się bierze . radni wójta też nie są za rozmowni ale oni chociaż nie chcieli podwyżki i chwała im za to

 19. Mieszkaniec Gminy.

  Jak się jest słabym nauczycielem W-F to zostaje się przewodniczącym Rady i kasa się zgadza. Gmina nie ma kasy, a Radni tak walczący doprowadzają do kolejnej dziury dając sobie podwyżki w kwocie 27000 w roku, a w ciągu całej kadencj to prawie 100000 – pytam się za co tak karają naszą Gminę. Z Kluby Radnych dla Gminy Głowno tylko przewodniczący z poprzedniej kadencji może ma pojęcie o tym co robi – reszta nie wie co się dzieję. Przez kolejnych 5 lat nic się w Gminie nie zmieni ….

  • za czasów poprzedniej kadencji dzięki klubowi radnych chociaż mieszkańcy mogli być doinformowani , jakby im nie leżało dobro Gminy to by przytakiwali każdy proponowany kredyt w te “na życie Gminy ” , zgadzam się z Tobą , że przez 5 lat nic się szczególnego nie zmieni w tej Gminie , tylko powiedz co się zmieniło w naszej Gminie przez ostatnie 12 lat ? co dobrego zrobił Pan Wójt i jego radni ? na ile zadłużyl Gminę ? i ile spłacił zaciągniętych kredytów ?

   • Mieszkaniec Gminy.

    Ja dziękuję za takich Radnych, których informowanie ma kosztować 600 zł co miesić Tu tzreba robć/działać, a nie informować. Szkoda słów na przedszkolaków. Jedyne słowa uznania dla byłego przewodniczaćego, który w tym roku odpuscił stołe przewodniczacego.

   • lepszych radnych wcześniej nie było, ja nie popieram podwyżki diet radnych , ale obniżka pensji Wójta słuszna , gdyby nie klub radnych to gmina miała by z 4 mln kredytów i zadłużenie nasze ciągle by się powiększało , w tej chwili brakuje ponad 400 tys w kasie na “życie gminy ” to też wina radnych ? nie żyje się ponad stan , jeśli się nie ma na to pieniędzy , wiekszość ludzi myślących zastanawia się w jakim kierunku zmierzają rządy obecnego Wójta ? czy aby na pewno chce dobra dla naszej gminy ?

  • Nie nie, jak się jest słabym nauczycielem wfu to zostaje się wójtem i zadłuża się “firme” po uszy 🙂

 20. klub radnych pokazał swoje prawdziwe oblicze zabrać wójtowi a dać sobie a gdzie wola współpracy i dobro gminy najważniejsze że my na tym zyskamy trzy spotkania w miesiącu coś się przeczyta albo i nie i minimum 600 stówek wpadnie do kieszeni

 21. Bardzo dobrze, brawo, jeszcze niech karakanowi z popowa jego kochance zabiorą godziny, czekamy co wójt zrobi z nimi? Pytanie czy wogole coś zrobi, no fortunowa szykuje się na kolejne godzinki tym razem będzie biologii uczyła po Kutnie!! Współczuję waszym dzieciom poziomu wiedzy!!!

  • A nic mu nie zrobi bo to dobrzy kolesie są. No proszę za biologię się wzięła? Dzieci nie potrafi nauczyć czytać nie wspominając już o tym że na lekcji jest bardzo nerwowa i krzyczy. Czyżby humor u fortunowej wynikał z problemów z mężem a może układ dyrektor-podwładna nie służy?

 22. Proponuje niech NŁ opublikuje jakie pensje ustalili sobie Wójtowie , burmistrzowie i Radni z naszego rejonu

 23. A w Łowiczu Wójt ma chyba z 12 tys brutto czy nawet 13 tys przewodniczący rady 1700 do łapy chyba. Wszyscy z jednego gniazda to wszyscy maja wszystko na maxa. Tak jak zarabia Wójt Gminy Łowicz to nawet prezydencji i burmistrzowie dużych miast nie zarabiają . Prezydent Warszawy 8600 Brutto dla przykładu. No ale ten w Warszawie to leszcz

 24. Ściąć wójtowi, a dodać radnym, mając większość w Radzie i będąc w opozycji do tegoż wójta. Trochę słabo to wygląda. Nie jestem z gminy tylko z m. Głowna, więc nie dotyczy mnie to bezpośrednio, ale w oczy to się rzuca.

 25. I bardzo dobrze.

 26. Wspaniali radni zaczynają rządy od wysokich diet dla siebie Gratulacje

 27. hasju sie chce cwele