Emocjonujące mecze futbolowe, zawody sportowe i turniej wiedzy, warsztaty plastyczne, gry, wycieczki rowerowe, bitwy wodne – takie atrakcje przygotowali organizatorzy dla uczestników półkolonii w Piaskach Rudnickich w gminie Głowno.

Organizatorem półkolonii jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Piaski Rudnickie, które na ten cel pozyskało 600 zł gminnego wsparcia, przyznanego w ramach dotacji do realizacji zadania publicznego. Wychowawcą grupy została nauczycielka plastyki Magłorzata Janikowska, którą wspiera mąż Paweł – trener piłki nożnej.
Dwutygodniowe półkolonie dla 15 osób odbywają się na ogrodzonym terenie, którym dysponuje stowarzyszenie – z budynkiem kuchni i dobudowanej do niej świetlicy, zadaszoną wiatą chroniącą przed upałem, usytuowanym w cieniu drzew placem zabaw oraz boiskami – trawiastym i asfaltowym. Jest tu bezpiecznie i zacisznie, a dzieci mają dużo swobody.

Na warsztatach plastycznych malowały już swoje portrety i ozdabiały koszulki pisakami do tkanin. We wtorek po obiedzie odbyły się pierwsze z dwóch spotkań z instruktorem breakdance Kamilem Korzewskim, a na piątek, na zakończenie półkolonii, zaplanowano galę “Mam Talent”

Więcej o wakacyjnej inicjatywie stowarzyszenia napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści z Głowna i Strykowa”

Komentowanie nie jest możliwe.