O 20 zł więcej, niż do tej pory, otrzymywać będą za udział w sesji rady sołtysi wsi z terenu gminy Głowno. Wraz z podwyżką wprowadzono jednak nowe zasady dyscyplinujące spóźnialskich.

Uchwałę w tej sprawie Rada Gminy podjęła na sesji 26 kwietnia większością 13 głosów za przy 1 wstrzymującym się. Dietę za udział w sesji podwyższono do 120 zł. Uchwalono także, że w przypadku spóźnienia sią na obrady, bądź opuszczenia sesji przed jej zakończeniem, ustalona dieta nie przysługuje, chyba że powodem spóźnienia lub opuszczenia sesji jest zdarzenie losowe, które zostało usprawiedliwione przez przewodniczącego Rady Gminy Głowno.
W urzędzie został już przygotowany wzór wniosku o usprawiedliwienie, który sołtysi mogą pobrać przy podpisywaniu listy obecności. Będzie w nim należało podać datę sesji i konkretny powód spóźnienia lub potrzebę wcześniejszego opuszczenia obrad. Wnioski wraz z decyzjami przewodniczącego (pozytywnymi bądź negatywnymi) będą stanowiły załącznik do protokołów sesji. 

Sołtysi na sesji Rady Gminy Głowno 26 kwietnia. Fot. EWR

5 komentarzy

 1. Ale jaja😊nietrudno się domyślić kto to wymyślił, hahahaha jak w podstawówce.

 2. Anka Skakanka

  No łaskę robią że przyłażą i se jeszcze kasę dodają xD Pato.

 3. Radni to rozumiem ale sołtysi którzy nie mają prawa głosu to dla mnie chory pomysł. Obsługuję sesje rady gminy to wiem jak jest kiedy towarzystwo (radni) chodzą sobie jak święte krowy podczas czytania uchwał a potem głosowania i muszę kontrolować czy dany delikwent jest w danej chwili na sesji czy nie a chcę przypomnieć że teraz są elektroniczne systemy głosowania i wtedy dopiero robi się cyrk bo na protokole jest ze obecny ale nie głosował.

  • mieszkaniec

   sam sobie przeczysz pisząc że radnym należy się podwyżka a sołtysom nie przecież radni chodzą jak święte krowy

   • Do mieszkańca. Wskaż miejsce w którym napisałem że radnym należy się podwyżka. Czytaj że zrozumienie. Sensem mojego wpisu jest to że to radni powinni się usprawiedliwiać bo to oni rozwalają cały przebieg obrad swoimi spóźnieniami i wychodzeniem na papieroska podczas głosowań. Sołtys czy jest czy go nie ma czy się spóźni, nie wpływa na przebieg głosowań. Dlatego dla mnie to chory pomysł.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.