Dawid Piestrzeniewicz, syn zmarłego w tym roku sołtysa Mięsośni Krzysztofa Piestrzeniewicza, został 20 września wybrany na jego następcę. Pierwsze szlify w pełnieniu tej funkcji zdobywał jeszcze pomagając tacie.

Dawid Piestrzeniewicz wybrany na sołtysa Miesośni. Fot. EWR

Zebranie wiejskie, zwołane przez wójta gminy w celu dokonania wyboru sołtysa odbyło się 20 września w świetlicy wiejskiej, w drugim terminie. Uczestniczyło w nim 18 na 108 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa, a także wójt Marek Jóźwiak i urzędnicy gminy.
Najpierw minutą ciszy uczczono pamięć byłego sołtysa.

W celu przeprowadzenia wyborów powołano trzyosobową komisję skrutacyjną, która przyjęła dwie zgłoszone kandydatury na sołtysa i przygotowała karty do głosowania, a następnie zebrała i policzyła głosy. Na Dawida Piesterzeniewicza zagłosowało 15 osób, a na jego konkurenta – Jerzego Bryszewskiego – 3 osoby.

Więcej – w gazetowym wydaniu “Wieści” za tydzień.

Wybory sołtysa. Fot. EWR
Gratulacje od wójta. Fot. EWR

11 komentarzy

 1. Dajcie spokój temu Wójtowi! Nie macie się już czego czepiać a sami nie jesteście lepsi!!

  • Nie wiesz czy jestem lepsza, bo mnie nie znasz. A ja Wójta znam, takie są minusy bycia osobą publiczną? A czepiać jest się czego… ?

 2. I do tego jakie on ma parcie na szkło. Męczący juz z tym jest.

 3. Jozwiak to wygląda na tym zdjęciu jak menel spod sklepu.

 4. Wójta Gminy Łowicz nie będzie na zdjęciu bo nie startuje z PIS-u…? Brawo Dawid!!! Oby więcej takich młodych i energicznych ludzi?

 5. Od 20 lat nigdy nie było wiecej osob jedynie mniej

 6. Taka to zasługa Jóźwiaka że po 12 latach rządzenia na 108 osób przychodzi 18.

 7. No oczywiście wójciunio na zdjęciu musi być 🙂 Dawid, nie daj się zepsuć Wójtowi. Powodzenia. Dobrze, że młodzież przychodzi;)

  • a kto miał być na zdjęciu? ksiądz proboszcz, nie masz się czego czepić to czep się tramwaju

   • To zerknij dwa artykuły wyżej. Sołtys Bochenia wybrany i nie ma tam “wpychania” się do zdjecia Wójta Gminy Łowicz. Księdza tez tam nie ma 🙂

 8. A myślałem że wybrano Pana Kiełbasę!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.