Decyzją poprzedniego Zarządu Powiatu Łowickiego, w Bełchowie została wydzierżawiona 4-hektarowa działka po bazie Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Niepokój mieszkańców tej miejscowości i władz gminy Nieborów wywołało to, że miała być na niej prowadzona utylizacja zużytych opon oraz podkładów kolejowych.

skladowisko-opon-w-belchowie
Teren, na którym znajdują się opony, położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Bełchowa Osiedle. Fot. Agnieszka Antosiewicz

Mieszkańcy mieli obawy, że taka działalność – prowadzona w sąsiedztwie Osiedla Bełchów – będzie uciążliwa dla nich, dlatego podjęli działania. Zwołali zebranie, interweniowali z Urzędzie Gminy i Starostwie Powiatowym – skutecznie.

Czy przedsiębiorca zrezygnuje ze swoich planów i czy opony zostaną z tego terenu zabrane, a przede wszystkim – na czyj koszt – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

1 komentarz

  1. Podziękujcie jak tylko możecie figatowi za jego decyzje chciał zrobić nam pod nosem taka atrakcję. Dziękujemy już jako mieszkańcy osiedla. Podziękujemy gminnie wszyscy razem temu wybitnemu mążowi stawu w następnych wyborach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.