Niewielką różnicą 79 głosów, w wyborach na wójta gminy Nieborów zwyciężył Jarosław Papuga, pokonując Dariusza Kosmatkę, który ubiegał się o ten urząd po raz drugi. To jeszcze nieoficjalne informacje, ale raczej już się nie zmienią.

Kandydaci na wójta Gminy Nieborów w czasie pożegnalnej sesji Rady w dniu 12 października. Pierwszy z lewej Dariusz Kosmatka, drugi Jarosław Papuga.

Wyniki zbiorcze z terenu gminy mówią, że na Jarosława Papugę zagłosowało 2.145 osób, zaś na Dariusza Kosmatkę 2.066 osób.

Przypomnijmy, że o mandat radnego w Gminie Nieborów ubiegało się 28 kandydatów z czterech komitetów wyborczych, KWW PiS – 11 kandydatów, KWW Nieborów – 14, KWW Kukiz’15 – 2, KWW Wsi Patoki i Kompina – 1.

Nieoficjalne wyniki głosowania do Rady Gminy Nieborów

Ok. wyb. nr 1 (soł. Kompina i Patoki): Małgorzata Bolimowska (44 l.) z KWW Wsi Kompina  i Patoki – 194 głosy, Eugeniusz Wójcik (59 l.) z KWW Nieborów 37 głosów

Ok. wyb. nr 3 (soł. Janowice i część sołectwa Bednary): Tomasz Baczyński (49 l.) z KWW PiS – 323 głosy, Grażyna Haczykowska (45 l.) z KWW Nieborów – 90 głosów

Ok. wyb. nr 4 (cz. zachodnia sołectwa Nieborów): Tomasz Wierzbicki (54 l.) KWW Nieborów – 123 głosy, Włodzimierz Tomczak (53 l.) KWW PiS – 118 głosów

Ok. wyb. nr 6 (soł. Sypień, Karolew, Julianów): Janina Werle (60 l.) KWW Nieborów – 105 głosów, Grażyna Korbień (61 l.) KWW PiS – 97 głosów.

Ok. wyb. nr 5 (cz. wschodnia sołectwa Nieborów i sołectwo Piaski): Jacek Makowski (32 l.) KWW Nieborów – 101 głosów, Grzegorz Odolczyk (52 l.) KWW PiS – 76 głosów

Ok. wyb. nr 8 (cz. wschodnia sołectwa Mysłaków, sołectwo Arkadia) – Tomasz Pruk (45 l.) z KWW PiS – 193 głosy, Grzegorz Szkup (45l.) z KWW Nieborów – 170 głosów

Ok. wyb. nr 9 (cz. sołectwa Bobrowniki od nr 1 do nr 150) zwyciężył Zbigniew Szymański (52 l.) z KWW Nieborów

Ok. wyb. nr 10 (cz. sołectwa Bobrowniki od nr 151 do 272A, w tym Osiedle i Trakt Łowicki) wygrała Barbara Kostusiak (60l.) z KWW PiS

Ok. wyb. nr 11 (soł. Dzierzgów i Michałówek) wygrał Marek Jaworski (26 l.) z KWW Nieborów

Ok. wyb. nr 12 (soł. Chyleniec i Bełchów) zwyciężył Bogusława Tomczak (47 l.) z KWW Nieborów

Ok. wyb. nr 13 (cz. soł. Bełchów Osiedle, bliżej huty) mandat uzyskał Tomasz Zimny (48 l.) z KWW Kukiz’15
Ok. wyb. nr 14 (pozostała cz. soł. Bełchów Osiedle) wygrał Henryk Bakalarski (54 l.) z KWW PiS

W nowej Radzie Gminy Nieborów znajdą się także trzej kandydaci z KWW Nieborów, którzy byli jedynymi kandydatami w trzech okręgach wyborczych. Dotyczy to: okręgu wyborczego nr 15 obejmującego Dzierzgówek, tu radnym został Krzysztof Osóbka (46 l.), w okręgu nr 7 obejmującego część Mysłakowa, gdzie radnym został Arkadiusz Pudłowski (28 l.) oraz w okręgu nr 2 obejmującego Bednary Kolonię i część Bednar, skąd do Rady wejdzie Tomasz Papiernik(42 l.) – cała trójka była radnymi w obecnej kadencji.

 

51 komentarzy

 1. Społecznik Bednary

  Bardzo się cieszę,że wygrał p.Papuga.Nadzieja ze ruszymy do przodu.Z mojej strony proszę o wyposażenie przedszkola Bednary wkuchnię dzięki której przedszkolaki będą mogły zjeść obiad wdobrej cenie.Jest to niestety decydujące przy wyborze przedszkola.Część rodziców wybiera Nieborów głównie ztego wzgledu.Brak kuchni jest krzywdzące dlaszkoły a w kuluarach mówi się że rodzice dają dzieci doNieborowa bo poziom wyższy,a to guzik prawda-wiem zwłasnego doświadczenia.Mało tego p.Dyrektor z Nieborowa mało kompetentna i delikatnie mówiąc nieprzyjemna.Poza tym wybiera sobie dzieciLiczymy napana p.Wójcie!

  • Jestem za! Uważam że każda szkoła powinna mieć równe szanse. Szkoła Bednary warunki lokalowe ma bardzo dobre. Ze swojej strony dodam jeszcze remont korytarzy i będziemy bardzo wdzięczni Panie Wójcie! Wyrazy szacunku dla Pana!

 2. Gratulacje p. Papudze!A co do wypowiedzi powyżej nie zgodzę się tylko z jednym… że cała społeczność Bednarska jest taka jak piszecie. Są tez ludzie obiektywni i przychylni szkole Bednary. Zdarzają się tacy, ktorzy niestety zamiast przyjść zapytać i rozmawiać wola po kątach komentować albo na forum – to są niestety Ci, o których mowa w waszych wypowiedziach. Szanuję szkołę ponieważ przyczynia się do edukacji dzieci, co łatwe nie jest. A p. Dyrektor robi wszystko w tym kierunku żeby szkoła się rozwijała. W tej chwili wyposaża klasy w nowe ławki i krzesełka i trwają remonty klas. Chwała za to!!

  • Miało byc wypowiedzi poniżej

  • Rodzicu, nie chciałam generalizować i uogólniać, ale z moich obserwacji wynikało że tak jest. Przepraszam z góry. Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona. Społecznik Bednary i Rodzic przywrócił mi wiarę w waszą społeczność 🙂 Pozdrawiam

 3. GRATULACJE DLA NOWEGO WOJTA TERAZ CZEKAM NA DZIAŁANIA I SPEŁNIENIE OBIETNIC BOBROWNIKI MAJA NADZIEJĘ ŻE WRESZCIE BĘDZIEMY MIELI MOŻLIWOŚĆ POWSTANIA PRZEDSZKOLA W NADZEJ MIEJSCOWOŚCI… Dla Dzieci których ciągle Przybywa i to jest Bardzo potrzebne dla dzieci!!!

 4. Panie Łukaszu nie neguję prawa do wypowiedzi, ale są jakieś granice przyzwoitości.Czytam nie tylko to forum i stwierdzam, jako osoba patrząca z boku, że ktoś chce zaszkodzić p.dyrektor.Nie zagłębiam się w temat, a szkole z p.dyrektor na czele życzę jak najlepiej.Miałam do czynienia z ludźmi, którzy chcieli mi zaszkodzić i wiem jak to jest.Żaden dyrektor w gminie nie czułby się komfortowo czytając takie wpisy o sobie i swojej szkole.Solidaryzuje się że szkola i życzę wytrwałości a społeczności Bednarskiej-obiektywnych wypowiedzi na forach popartych wiedzą i szacunkiem do człowieka.Pozdrawiam

  • Przepraszam, mała awaria. To odpowiedź na komentarz p. Łukasza (na dole strony)

  • Popieram Grażka. Co za czasy są że można kogoś bezkarnie opluwać w necie… Szanujmy się! Łukasz pawo do wypowiadania się każdego to zupełnie inna kwestia. Wypowiedzieć się trzeba umieć i robić to z szacunkiem dla innych. Wypowiedzi użytkowników na m.in. Forum Mieszkańców Gminy Nieborów pozostawiają wiele do życzenia. Szkoło Bednary trzymajcie się!! Słyszałem o Was wiele dobrego!!

 5. Aby być dobrym Wójtem i mieć spokój w Urzędzie Gminy trzeba umieć pogodzić interesy wszystkich. Wójt tyle porządzi, ile rada pozwoli. Pan Werle się o tym przekonał na koniec swojej kadencji. Obaj obecni kandydaci mieli płomienne programy to teraz ten co wygrał niech zaczyna je realizować … i nieważne z jakiej jest opcji musi być Wójtem wszystkich . Społeczność Gminy czeka.

 6. A co takiego Bednary mają?? Nawet wody dobrej nie mamy. O kanalizacji nie wspomnę. Chodniki … tylko na powiatowej drodze. Przedszkola z prawdziwego zdarzenia nie mamy.

  • Duże podziękowanie dla radnego p. Baczyńskiego jedynie on tylko w sprawie Bednar cokolwiek się angażował, a p. Papiernik ?????.

 7. Tylko niech coś zrobią dla Bobrownik i Dzierzgowa( kanalizacja by się przydała i więcej dotacji np. na zmianę dachu lub na kolektory) a nie tylko cała masa idzie dla Bednar i Nieborowa.

 8. Obawiam się.,że p. Papuga będzie marionetką w rękach tych, którzy go kreowali na to stanowisko (m.in. starosta F) i to oni będą kierować gminą z drugiej ławki. Czyli będzie tak jak było. Mieszkańcy osiedla Bełchów mają prawo do obaw. Od wielu lat największe wpływy do budżetu gminy są właśnie z osiedla, a najmniej inwestycji i straszne zaniedbania i marnowanie potencjału tego terenu.

 9. Powiem tak. Jak mozna byko glosowac przez tyle kadencji na pana Werle? Przez te lata nie zrobil nic dla gminy w porownaniu z innymi gminami a ludzie i tak woleli jego niz Pana Kosmatke. To swiadczy tylko o ciemnocie mieszkancow tej gminy. Mieszkalem w Belchowie a obecnie mieszkam w Makowie. Z dotacji mamy oczyszczalnie przydomowe, kolektory sloneczne i energetyczny. Niedlugo bedzie gazociag. A w Nieborowie nie ma nic. Sam glosowalem na Pana Kosmatke ale nawet jak wygral Pan Papuga to mysle ze juz gorzej nie bedzie jak za Pana Werle.

 10. Gratulacje dla Pana Papugi. Młody, przedsiębiorczy i merytorycznie przygotowany. Kultura i klasa w każdym calu. Czekamy na zmiany przede wszystkim w bednarskiej oświacie..
  Anna

 11. PSL widać górą

 12. Wielkie podziękowania należą się staroście – to ON poprowadził P.Papugę do zwycięstwa.Widać to było po organizowanych kampaniach

 13. Gratuluję p. Papudze z całego serducha bo jest nasz i tylko nasz a p. Kosmatka zachowywał się na spotkaniach przedwyborczych jakby już był Wójtem. Ten Pan nawet wysłowić się nie potrafi a co by było dopiero gdyby został Wójtem. Na szczęście do tego nie doszło 🙂 Panie X-Men skończ pan z tymi Bednarami bo to już nudne się staje i nie wypada chyba w swoje gniazdo robic, nieprawdaż? Zajmij się pan swoimi sprawami. Jeszcze raz gratuluję p. Papuga!!

 14. Wielce Szanowny Panie WÓJCIE Kosmatka …… hahahahaha – za wysokie progi na słabe nogi.

 15. Kosmatka to lokalny “patriotyzm” z Bełchowa i jego zwycięstwo oznaczało by przesunięcie środka ciężkości w kierunku tej miejscowości. Po ich ostatnich wybrykach z próbą odłączenia od gminy nie należało do tego dopuścić. Ludzie boją się Bełchowa, a jak wynika z analizy wpisów na forach, mieszkańcy tej miejscowości są z tego dumni.

 16. Kampania pis slabiutka,psl atakowali wszędzie w sklepach przed sklepem na drogach przed lokalem wyborczym i w skrzynkach na listy nawet w szkole rozdawali dlugopisy,lizaki i ulotkę chyba p Papugi

  • Nie lizakami wygrywa się wybory a osobowością. Z całym szacunkiem dla p. Kosmatki ale tłumów to on nie porywa. Starszy pan, bez ikry chyba szukał cieplej posadki do emerytury.

 17. Nie mieszkam W gminie Nieborów ale miałem okazję poznać Pana Kosmatkę ze zwykłej ludzkiej strony.
  Człowiek niesamowicie chytry, niemiły do zwykłych ludzi obsługujących go w sklepie… Byłem świadkiem jego cwaniactwa i braku szacunku. Pracujący w Starostwie myśli że wszystko mu wolno… i że nie wiadomo kim on jest. Cieszy mnie informacja że JArek Papuga zwyciężył, przynajmniej widać minimum kultury. Pozdrawiam

 18. Nie wystarczy wystartować pod szyldem PiS aby wygrać – i całe szczęście. Kosmatka merytorycznie słabiutko. Gdyby mnie szyld PiS to otrzymałby 1/3 tych głosów.

 19. Wygrana pPapugi to zadowolenie pracownikow gminy i strażaków i tu uklady sie nie zmienia ,natomiast na kanalizacje ktora ja liczylam nie ma chyba teraz szans,szkoda

 20. Gratuluje p. Papudze i b. się cieszę. Nie znałem wcześniej kandydatów ale po spotkaniu przedwyborczym byłem zdecydowany kogo popre. P. Kosmatka to był b. słaby kandydat przy Papudze, który wydaje się być bardzo dobrze przygotowany do tej funkcji. Pozdrawiam

 21. Porażka

 22. Jako pedagog kiepsko sobie radził, a co dopiero będzie na stanowisku wójta. Pewnie będzie jak za poprzednika w końcu koledzy 🙂

 23. Raczej p Papuga nie zrobi zmian,zrobilby je pKosmatka ale kampanię mial fatalna

 24. To było wiadomo od razu, gdy Kosiorek wystawił Kosmatkę.

 25. Popieram w 100%

 26. Brawo Papuga.
  Czekamy na porządki w SP Bednary,
  czas na zmianę dykrektora.

  • Panie X-Men tak jak pisałam wyżej skończ pan z tymi Bednarami bo to już nudne się staje i nie wypada chyba w swoje gniazdo robic, nieprawdaż? Zajmij się pan swoimi sprawami.

   • Co masz do Bednar to jest forum każdy ma prawo do wypowiedzi chyba jesteś z Nieborowa

   • Panie Anonim, pan do mnie mówi czy do pana wyżej? Jeśli do mnie to chciałabym uściślić że odniosłam się do wypowiedzi Pana Xmena, który przyczynia się do propagandy pt. “Szkoła Bednary najgorsza szkoła świata”. Śmieszne! Ewidentnie widać że coś tu jest nie tak! Na szczęście nie mieszkam w waszych Bednarach i współczuję szkole, nauczycielom i pani dyrektor że ma takich “zyczliwych” wokół siebie. A szkoda bo w “kupie sila”! Pozdrawiam

   • “to jest forum każdy ma prawo do wypowiedzi”

    Pozdrawiam

   • granice przyzwoitości.Czytam nie tylko to forum i stwierdzam, jako osoba patrząca z boku, że ktoś chce zaszkodzić p.dyrektor.Nie zagłębiam się w temat, a szkole z p.dyrektor na czele życzę jak najlepiej.Miałam do czynienia z ludźmi, którzy chcieli mi zaszkodzić i wiem jak to jest.Żaden dyrektor w gminie nie czułby się komfortowo czytając takie wpisy o sobie i swojej szkole.Solidaryzuje się że szkola i życzę wytrwałości a społeczności Bednarskiej-obiektywnych wypowiedzi na forach popartych wiedzą i szacunkiem do człowieka.Pozdrawiam

   • Mała awaria, przepraszam. Panie Łukaszu pełna odpowiedź na pana wpis na górze strony (pod artykułem)

   • Szanowna Pani Grażko! Czy widziała pani wyniki testów szóstoklasisty w naszym powiecie? Czy widziała Pani na którym miejscu od lat plasowała się szkoła w Bednarach? Tłumaczenie Pani Dyrektor, że trafił się słabszy rocznik jest trochę śmieszne – w innych szkołach (Nieborów, Mysłaków) jakoś nie mieli takiego “pecha” Czy wie Pani jak wygląda przygotowanie dzieci do udziału w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych?

   • Droga Bednarzanko, wiem jak towygląda w mojej szkole-jako rodzicowi wypada mi to wiedzieć,więc pozwolę sobie zaznaczyć żewynik egzaminu jest zależny odliczby uczniów w klasie aszkoła wasza posiada liczne klasy w porównaniudo Myslakowai Nieborowa co ma odzwierciedlenie wwyniku procentowym prawda?Logiczne.Jeśli klasa jest słabszato 2-3 osobyz większym wynikiem grupynie podciągną.Tak jest w klasie mojego dziecka inie mam pretensjido nauczycieliczy p.Dyrektor itak jest też od dawna.Moje odczucia-brak komunikacji rodzice-szkola arozmowa tobudulec.Wasza Dyrektor ma pecha doludzi niestety.Pozdrawiam

   • Nie odniose się do konkursów przedmiotowych w waszej szkole bo nie jestem rodzicem dziecka tej szkoly Jeśli ma pani jakieś obiekcje co do niewłaściwego przygotowania uczniow do konkursów przedmiotowych proszę -i tu może się powtórze- proszę ROZMAWIAĆ dlaczego jest tak a nie inaczej. Życzę Państwu zrozumienia i tej brakującej niestety rozmowy. Pozdrawiam

   • ja się dziwię ze p.Dyrektor tych wszystkich z Forum Mieszkańców Gminy Nieborów nie pozwała o zniesławienie ja bym tak zrobił Sorry czytałem to i wydedukowalem że z wami Bednarzami nie da się normalnie żyć (bez urazy dla tych spokojnych) jaki w tym wasz cel? Nic wam się nie podoba, a reklamę macie super społeczności Bednarska czyta się to z dużym niesmakiem i duże ukłony dla p. Dyrektor za nerwy ze stali. Podziw!

   • Fakt nowy Wójt nie będzie miał z nimi łatwo. Współczuję, parę osób robi złą robotę pozostałym /most się nie podoba, szkoła się nie podoba, p. Dyrektor się nie podoba a na ustępującym Wójcie nie pozostawiają suchej nitki/ Ludzie! A kto i co Wam się podoba?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.