We wszystkich sześciu szkołach podstawowych gminy Nieborów – a nie ma drugiej takiej na naszym terenie, gdzie szkół byłoby tak dużo – strajk pracowników oświaty nie wpłynie na poniedziałkowe (15 kwietnia) egzaminy ósmoklasistów. Powinny się one odbyć bez zakłóceń.

ZPO Nieborów. fot. tb

Kierownik Gminnego Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół w Nieborowie Renata Florczak powiedziała nam, że z ostatnich rozmów z dyrektorami szkół wynika, że mają oni skompletowane składy komisji i niemal pewnym jest, że w poniedziałek rano rozpoczną one w szkołach normalną pracę. Jeszcze do niedawna w związku ze strajkiem rozważano nawet obsadzenie komisji pracownikami Biblioteki i GOK.

Niestety, nie obejdzie się bez komplikacji. W związku z problemami związanymi z obsadzeniem komisji w nieborowskiej szkole dyrekcja zwróciła się do rodziców dzieci, które uczęszczają do działającego w jej ramach przedszkola o to, aby w czasie egzaminów w szkole zapewnili im opiekę w swoim zakresie. Jeśli nie będzie to możliwe, proszeni są, aby dostarczyć dzieci do przedszkola przy Szkole Podstawowej w Mysłakowie, gdzie dzieci będą mieć zapewnioną opiekę. Zmiana ta nie dotyczy innych przedszkoli, gdzie opieka będzie zapewniona na miejscu.
Dziś w przedszkolach działających przy szkołach na terenie gminy było po kilkanaście dzieci.

3 komentarze

  1. I kto w tej chwili myśli o uczniach? Nauczyciele? – niestety nie. Rząd dopilnował aby egzaminy się odbyły.

  2. Zero wypłat za strajk!!!

    Dyscyplinarna !

  3. Kluzik-Rostkowska z PO

    „Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….”
    http://pis.org.pl/aktualnosci/kolejne-pusteobietnice-platformy-obywatelskiej