Tradycji stało się zadość. Był dożynkowy chleb, był wieniec z kłosów zbóż, były dożynkowe przyśpiewki na ludową nutę, były życzenia i podziękowania kierowane do rolników z gm. Stryków na Gminnym Święcie Plonów, które w tym roku odbywa się w Gozdowie. 

Gminne Dożynki rozpoczęły się od mszy św., odprawionej w kościele w Koźlu, skąd uczestnicy święta przemieścili się do Gozdowa, by tutaj wziąć udział najpierw w części obrzędowej, a następnie w artystycznej i rozrywkowej.

Wesoło zaśpiewały gozdowianki w asyście strażaków z miejscowej OSP wręczając włodarzom gminy dożynkowy chleb i wieniec. 

Burmistrz Witold Kosmowski zatańczył z paniami polkę. Wystąpił też zespół Lipkowianka z kapelą i Ługowianki, zagrała parafialna orkiestra…   

Na scenie przemawiali parlamentarzyści (wszak wybory blisko) i samorządowcy.

Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Strykowie Pawłem Kasicą uhonorowali prezeski Kół Gospodyń Wiejskich oraz zasłużonych rolników, w tym laureatów branżowych konkursów. Podziękowano też sołtysowi Gozdowa, przewodniczącej KGW i prezesowi OSP. 

Wokół placu przed sceną rozstawiły się stoiska KGW z terenu gminy, na których serwowane są tradycyjne przysmaki. Są ogródki gastronomiczne, dmuchańce i trampoliny dla dzieci, jest muzyka disco. Nieco lepsza mogłaby być tylko pogoda. 

Dożynki wciąż jeszcze trwają. Relację z nich zamieścimy w gazetowym wydaniu Wieści, a teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.  

1 komentarz

  1. szkoda że pogoda fatalna była

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.