Od 1 stycznia skarbnikiem gminy Stryków będzie Iwona Stańczyk, która do tej pory piastowała to stanowisko w Starostwie Powiatowym w Zgierzu. Dziś Rada Miejska Strykowa przyjęła ostatni budżet przygotowany pod kierunkiem odchodzącej na emeryturę skarbnik Barbary Walak.

Iwona Stańczyk. fot. ljs

 

Barbara Walak miała definitywnie zakończyć swą pracę w Urzędzie Miejskim w Strykowie już we wrześniu tego roku, ale na prośbę burmistrza Witolda Kosmowskiego odchodzi dopiero z dniem 31 grudnia. Na dzisiejszej sesji Rada Miejska przyjęła uchwałę o odwołaniu jej z funkcji skarbnika. Burmistrz Witold Kosmowski oraz radni na czele z przewodniczącym Pawłem Kasicą podziękowali odchodzącej skarbnik za długoletnią pracę, podkreślając, że podczas kiedy zmieniali się kolejni burmistrzowie, ona niezmiennie, przez wiele kadencji, z ogromnym zaangażowaniem, kierowała finansami gminy.

Barbara Walak, Witold Kosmowski, Iwona Stańczyk. fot. ljs

Teraz na miejsce Barbary Walak przychodzi Iwona Stańczyk, która przez blisko 9 ostatnich lat kierowała finansami powiatu. Swoją rezygnację z tej funkcji Iwona Stańczyk złożyła na ręce starosty Bogdana Jaroty 28 listopada. Dzień później Rada Powiatu Zgierskiego przyjęła uchwałę w sprawie jej odwołania. Na tej samej sesji w wyniku zmiany koalicji z PSL-KO na PSL-PiS powiatowi radni dokonali roszad w obsadzie zarządu powiatu oraz prezydium rady.
Więcej na temat nowej skarbnik gminy Stryków w najbliższym, gazetowym wydaniu WG.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.