Około stu czterdziestu osób bawiło się w sobotę na “Senioriadzie na wesoło” – imprezie sportowo rekreacyjnej  zorganizowanej przez Grupę Seniorów gminy Stryków w Niesułkowie.

Senioriada odbywała się na działce sołeckiej przy Domu Kultury. Organizatorom dopisała pogoda i uczestnicy.

Stawili się seniorzy z terenu całej gminy, chętni do wspólnej zabawy i udziału w konkurencjach sportowych, takich jak na przykład: rzuty piłkami tenisowymi do celu, rzut kaloszem na odległość czy grupowe przeciąganie liny.
Każda konkurencji kończyła się ogłoszeniem wyników i udekorowaniem przez burmistrza Andrzeja Jankowskiego zwycięzców medalami. Nie zabrakło nawet podium, na którym stawali medaliści.

Zawody koordynował sołtys Niesułkowa Piotr Ślęzak. Jeszcze zanim się rozpoczęły, pszczelarz z Pasieki w Lipce Dariusz Serafiński wygłosił ciekawą prelekcję na temat pszczół, a po niej wszystkich chętnych częstował miodami i lemoniadą. Z kolei pani doktor z ośrodka zdrowia wykonywała na miejscu pomiar ciśnienia i poziomu cukru w krwi. Przed gośćmi wystąpił miejscowy Klub Seniora Nasza Ferajna, a starosta zgierski Bogdan Jarota opowiadał o możliwości uzyskania Karty Seniora i profitach wynikających z jej posiadania.

Spotkanie zorganizowane zostało ramach projektu “Obywatel Senior” Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Komentowanie nie jest możliwe.