Ruszył wakacyjny cykl zabaw z wodzirejem Arkiem, organizowany przez Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury Gminy Zduny we współpracy z lokalnymi kołami gospodyń.

Na te spotkania najmłodsi mieszkańcy poszczególnych wsi czekali od początku wakacji.
Dziś, we wtorek 6 sierpnia, byliśmy na pierwszej imprezie z sześciu zaplanowanych kolejno w: Strugienicach, Bąkowie Górnym, Łaźnikach, Złakowie Borowym, Wiskienicy Górnej i Zdunach.
Na zabawę do domu Ludowego w Strugienicach przybyło około 60 dzieci z tej miejscowości, sąsiednich Maurzyc, Urzecza i Wierznowic. Razem z małymi mieszkańcami gminy Zduny w spotkaniu uczestniczyli wakacyjni goście, przebywający tu np. u dziadków.
Pomysłowy wodzirej Arek porwał dzieci do zabaw i konkursów przy muzyce. W ruch poszła chusta animacyjna, koła hula-hop, piłeczki… Zorganizowano tor przeszkód dla trzech drużyn, wiele konkurencji sprawnościowych i tańce.

Na głodnych i spragnionych czekał stół zastawiony przekąskami i napojami, przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strugienicach, które skrzyknęły się, by uprzyjemnić młodemu pokoleniu wakacyjne spotkanie.
W środę 7 sierpnia podobna zabawa zostanie zorganizowana w Domu Ludowym w Łaźnikach (o 11.00) i w świetlicy w Złakowie Borowym (o 14.00), a w czwartek 8 sierpnia – można załapać się na spotkanie w Domu Ludowym w Wiskienicy Górnej (o 11.00) lub na placu za Urzędem Gminy w Zdunach (o 14.00).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.