Dziś, 26 sierpnia, na stadionie w Łyszkowicach rozegrane zostały gminne zawody OSP. Deszczowa pogoda wykluczyła tylko jedną z konkurencji bojowych.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Wystartowało 9 drużyn męskich, 4 kobiece oraz MDP żeńskie i chłopięce. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z pokonywania równoważni. Organizatorzy wahali się również w kwestii ścianki, ale ostatecznie konkurencja ta została rozegrana. Sztafeta odbyła się w całości.

Wśród drużyn męskich pierwsze miejsce zajęło OSP Wrzeczko, drugie – OSP Kalenice, a trzecie – OSP Polesie. W klasyfikacji kobiet najlepsze były kolejno reprezentacje: OSP Czatolin, OSP Kalenice oraz OSP Wrzeczko. Z kolei w MDP dziewcząt wiodła drużyna OSP Czatolin, która wyprzedziła OSP Gzinka i OSP Kalenice. W zmaganiach chłopięcych MDP najlepsi byli kolejno reprezentanci: OSP Gzinka I, OSP Kalenice i OSP Gzinka II.

Zwycięscy trzymali puchary i nagrody. Po części sztafetowej organizatorzy zawodów zaprosili zarówno strażaków, jak i publiczność, na gorącą grochówkę.

4 komentarze

  1. A gdzie tutejsi(fotogeniczni!)celebryci?Zbliżaja sie wybory a nie lansują sie?

  2. szly podobnie jak i teraz . i co jedno ma wspolnego z drugim ?

  3. A powiedz jakie zakupy na osp szły za poprzedniego wojta. Żadne lub prawie żadne i tylko na wybrane jednostki.

  4. jakie nagrody? 100 zl za 3 miesce 300 zaxdrugie i 500 za pierwsze to jeste smiech. za poprzedniego wojta za pierwsze miejsce bylo 2000 zl to coz mozna kupic za 100 zl ?