Sobotnie mecze 8. kolejki Robkol IV ligi ŁoLiF nie przyniosły zmian w czołówce tabeli. Nadal na pierwszym miejscu utrzymuje sie FC Jeziorko z dwupunktową przewagą nad Strażakami Powiatu Łowicz, a na pozycji trzeciej znajduje się KS Żychlin z trzema punktami straty do lidera.

Ekipa Jeziorka od początku spotkania z ZSCKR Zduńska Dąbrowa “szła jak burza”. Już pierwsza połowa należała do nich, po dwóch bramkach zdobytych przez Pawła Burzyńskiego i jednej w wykonaniu przez Pawła Franaszka, ale w drugiej okazało się, że to dopiero początek ich występu. Pięć skutecznych trafień zafundowali drużynie kolejno: Franaszek, Adam Scęcelek, Adrian Grzanka i Piotr Buczek. Na konto Zduńskiej Dąbrowy tylko Jakub Stasiak oddał celny strzał. Mecz zakończył się w efekcie wynikiem 8:1.

Dobry mecz mają za sobą Strażacy, którzy pokonali Koronę Junior Wejsce 4:0, choć pierwsza odsłona spotkania nie sugerowała takiego wyniku, gdyż zakończyła się bezbramkowo. Trzykrotnie drużynie Strażaków zasłużył się Marek Guzek i jednego gola zdobył Krzysztof Trepa.

Szczęście sprzyjało również drużynie KS Żychlin. W meczu z załogą Kropidła Niepokalanów zwyciężyli 3:1. Wszystkie bramki w tym pojedynku padły po przerwie. Dla Żychlina punktowali: Dariusz Szcześniak, Rafał Bogusz i Maciej Galus, zaś zdobywcą jedynej bramki dla Kropideł był Damian Mitek.

Trzy punkty do swojej puli dopisali gracze Błękitnych II Dmosin pokonując Załogę Auto-Strefa Łowicz 3:0 za sprawą strzałów w wykonaniu Piotra Błaszczyka (2) i Piotra Mielczarka. Wygrana pozwoliła Błękitnym wspiąć się o jedno oczko do góry, czyli na pozycję piątą.

Podobny przebieg i w efekcie takim samym wynikiem 2:0 zakończyły się mecze pomiędzy OSP Soccer Stachlew – KS Ostrowiec oraz SMS II Dąbkowice – Żuberki.pl Łowicz. Obydwie zwycięskie drużyny do przerwy prowadziły jedną bramką.

8. kolejka Robkol IV ligi ŁoLiF:

Korona Junior Wejsce – Strażacy Powiatu Łowicz 0:4 (0:0); br.: Marek Guzek 3 (16, 17 i 18) i Krzysztof Trepa (24).

Żółta kartka: Augustyn Kobierecki (Korona).

Kropidła Niepokalanów – KS Żychlin 1:3 (0:0); br.: Damian Mitek (14) – Dariusz Szcześniak (15), Rafał Bogusz (19) i Maciej Galus (23).

Żółta kartka: Bartosz Pełka (Kropidła).

Błękitni II Dmosin – Załoga Auto-Strefa Łowicz 3:0 (1:0); br.: Piotr Błaszczyk 2 (8 i 24) i Piotr Mielczarek (21).

KS Ostrowiec – OSP Soccer Stachlew 0:2 (0:1); br.: Mariusz Wieczorek (10) i Piotr Kania (16).

FC Jeziorko – ZSCKR Zduńska Dąbrowa 8:1 (3:0); br.: Paweł Burzyński 3 (1, 5 i 13), Paweł Franaszek 2 (3 i 24), Adam Scęcelek (17), Adrian Grzanka (20) i Piotr Buczek (22) – Jakub Stasiak (15).

Żuberki.pl Łowicz – SMS II Dąbkowice 0:2 (0:1); br.: Mateusz Borowski (7) i Dawid Mroczkowski (24).

1. FC Jeziorko (1) 8 22 39-12
2. Strażacy Powiatu Łowicz (2) 8 20 27-8
3. KS Żychlin (3) 8 19 31-15
4. SMS II Dąbkowice (4) 8 17 23-11
5. Błękitni II Dmosin (6) 8 14 22-14
6. ZSCKR Zduńska Dąbrowa (5) 8 12 14-20
7. OSP Soccer Stachlew (8) 8   9 20-20
8. Żuberki.pl Łowicz (7) 8   8 17-25