Przygotowania do skierniewickiej ligi okręgowej idą pełną parą. W gorącą niedzielę, 30 lipca 2017 roku, Dar Placencja podejmował u siebie Koronę Wejsce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1, a dzień wcześniej Orzeł Nieborów pokonał Unię Iłów 1:0.

Wysoka temperatura nie zniechęcała ani zawodników Daru, ani Korony, którzy mimo niezbyt dużej liczby kibiców, rozegrali ciekawe spotkanie, składające się z trzech tercji po 30 minut każda. Dominującą drużyną okazali się podopieczni trenera Radosława Gosławskiego, którzy wyszli na prowadzenie już w pierwszej odsłonie spotkania. Pierwszą bramkę w 10. minucie gry zdobył stoper Daru Placencji, Adrian Kromski, strzałem z dwudziestego metra po rzucie wolnym. Kolejna bramka należała do Mieszka Brzózki, który w niecały kwadrans później, posłał piłkę głową w siatkę, po wrzutce z lewego skrzydła. Wynik meczu na 3:0 podwyższył Jakub Kędziora, zdobywając gola w 50. minucie, po podaniu otrzymanym ze skrzydła. Korona, mimo kilku ciekawych akcji, bramkę zdobyła dopiero w 75. minucie po rzucie karnym, a jej wykonawcą był Radosław Jaworski.

– Mecz rozegrany w niedzielne upalne południe w Placencji. Spotkanie ciekawe, obfitowało w wiele ciekawych akcji z obu stron. Trener w tym meczu przetestował grę przy różnych wariantach ustawienia poszczególnych formacji, jak też zawodników na różnych pozycjach – podsumował po meczu prezes LKS Dar Placencja Dariusz Szymanik.

Dzień wcześniej, w podobnych warunkach pogodowych, rozegrali sparing podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego. Orzeł Nieborów pokonał na własnym boisku SKF Unia Iłów 1:0. Obydwie drużyny schodziły na przerwę z zerowym dorobkiem bramek. Jedynego gola zdobył dla swojej drużyny w 87. minucie meczu Kamil Szufliński.

To był bardzo pożyteczny sparing. Jego celem był przegląd młodzieży, która ze mną trenowała w Nieborowie. Nie chodziło w nim o wynik, a raczej o to, żeby zobaczyć, kto ma jakie predyspozycje i czy się nadaje na tę chwilę do grania w skierniewickiej lidze okręgowej, czy należy jeszcze popracować, aby zrobić postępy. Jestem z niego bardzo zadowolony.ocenił po meczu trener Paweł Kutkowski.

Sparingi:

LKS Dar Placencja – LKS Korona Wejsce 3:1 (2:0, 1:0, 0:1); br.: Adrian Kromski (10), Mieszko Brzózka (23) i Jakub Kędziora (50) – Radosław Jaworski (75 karny).

Dar: Przemysław Zagawa – Dominik Kunikowski, Adrian Kromski, Damian Kołodziejczyk, Michał Piekacz – Kacper Balik, Łukasz Janicki, Dariusz Podrażka, Mieszko Brzózka, Piotr Kunikowski – Jakub Bogucki. Na zmiany wchodzili: Wojciech Jędrzejczyk, Patryk Pęksa, Mateusz Uczciwek, Wiktor Królik i Jakub Kędziora.

Korona: Patryk Żaczek – Mateusz Dobrzyński, Przemysław Żaczek, Radosław Jaworski, Sebastian Szafraniec – Patryk Wróbel, Robert Tuszyński, Piotr Buczek, Mariusz Wasilewski, Mateusz Wójcik – Kamil Brzozowski. Na zmiany wchodzili: Sebastian Stańczak – Konrad Tuszyński, Mateusz Sierota, Dominik Rusek, Przemysław Majcher i Mateusz Buczek.

LKS Orzeł Nieborów – SKF Unia Iłów 1:0 (0:0); br.: Kamil Szufliński (83).

Orzeł: Marcel Donaj – Kamil Kozioł, Michał Plichta, Michał Kunat, Szafarowicz – Kamil Gałaj, Jakub Tomczak, Mateusz Krysiak, Albert Lepieszka – Kamil Szufliński, Łukasz Wierzbicki. Na zmianę wchodzili: Maciej Chmielewski – Krystian Białas i Jakub Kirej.

Lato 2017:

2017.08.06 (n), godz.11.00: LKS Dar Placencja – LKS Vagat Domaniewice

2017.08.06 (n), godz.11.00: LKS Korona Wejsce – LZS Błękitni Dmosin

2017.08.12 (s), godz.17.00: 1. runda Pucharu Polski: LKS Korona Wejsce – LKS Dar Placencja